خبرگزاری کار ایران

| 15:40   
کد خبر : ۱۳۸۴۲۸۲

تحصیل رایگان در اروپا به زبان انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی فقط محدود به کشورهایی مثل انگلیس، آمریکا یا کانادا نیست؛ بلکه در ایتالیا هم می‌توان تحصیل به زبان انگلیسی را تجربه کرد. جالب است بدانید امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی هم در ایتالیا وجود دارد. در این مقاله راه‌ها و شرایط تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در اروپا را توضیح خواهیم داد.

تحصیل رایگان در اروپا به زبان انگلیسی

 

شرایط تحصیل رایگان در اروپا

برای تحصیل رایگان در اروپا چند راه وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. برای مثال تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان رایگان است و بعضی رشته‌ها در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. اما ورود به این دانشگاه‌ها به دلیل سطح رقابت بالا، معدل و نمره زبان بالایی می‌خواهد. راه دیگر اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان است که برای این مورد هم لازم است رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و مقاله ISI‌ ارائه دهید. در این میان راه دیگری هم وجود دارد که بدون نیاز به ارائه معدل یا نمره زبان بالا یا حتی مقاله ISI، تحصیل رایگان را در اروپا به زبان انگلیسی تجربه کنید. به این روش «بورسیه استانی ایتالیا» گفته می‌شود که اخذ آن هیچ شرط معدلی ندارد و هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی شما را به‌طور کامل پوشش می‌دهد.

تحصیل رایگان در ایتالیا به زبان انگلیسی

دولت ایتالیا با هدف ایجاد فرصت‌های برابر تحصیلی برای همه افراد، بورسیه استانی را ارائه داده است. این بورسیه شرط معدل یا مقاله ندارد و همه افراد از شانس بالایی برای گرفتن آن برخوردارند. با بورسیه استانی ایتالیا می‌توانید تا ۷۰۰۰ یورو در سال کمک‌هزینه دریافت کنید که این مبلغ هزینه شهریه شما را به‌طور کامل پوشش می‌دهد و از باقی‌مانده آن می‌توانید برای هزینه مسکن و هزینه‌های زندگی استفاده کنید. بورسیه استانی ایتالیا یکی از پرطرفدارترین بورسیه‌های حال حاضر اروپا است. با این بورسیه می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های ایتالیا (با رتبه جهانی دو یا سه‌رقمی) بدون پرداخت شهریه تحصیل کنید و آینده خوبی برای خود بسازید. 

بیشتر بخوانید: تحصیل در ایتالیا

 

تحصیل رایگان در آلمان به زبان انگلیسی

آلمان هم در راستای جذب دانشجویان نخبه خارجی، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی را برای همه افراد فراهم کرده است. البته لازم است توجه داشته باشید که ورود به دانشگاه‌های دولتی آلمان رقابت بالایی دارد و لازم است برای تحصیل در این دانشگاه‌ها معدل بالایی ارائه کنید. در طرف مقابل تحصیل در دانشگاه‌های آلمان برای شما رزومه خوبی خواهد بود و با توجه به نرخ بیکاری پایین این کشور و تنوع فرصت‌های شغلی، آینده خوبی بعد از تحصیل در انتظار شما خواهد بود. 

بیشتر بخوانید: تحصیل در آلمان

 

تحصیل رایگان در انگلیس

انگلیس به طور کلی مثل آلمان و ایتالیا شرایط تحصیل رایگان ندارد؛ اما با اخذ بورسیه‌های این کشور می‌توانید هزینه‌های تحصیل در انگلیس را به حداقل برسانید. برای مثال در مقطع دکتری می‌توانید با بورسیه فول فاند، تحصیل رایگان را تجربه کنید که برای این کار لازم است یک پروپوزال یا طرح تحقیقاتی خوب داشته باشید و تایید یکی از اساتید دانشگاه‌های انگلیس را بگیرید. یک سری بورسیه رقابتی (با معدل) هم در انگلیس وجود دارد که امکان تحصیل رایگان را برای شما فراهم خواهد کرد. 

اطلاعات بیشتر: تحصیل در انگلیس

برای تحصیل رایگان در اروپا از کجا باید شروع کرد؟

برای شروع مسیر بهتر است ابتدا مقصد خود را انتخاب کنید. اگر قصد تحصیل رایگان بدون شرط معدل را دارید، ایتالیا بهترین انتخاب برای شما است. اگر مقاله ISI و رزومه تحصیلی قوی دارید، آلمان انتخاب هوشمندانه‌ای برای تحصیل ارزان و رایگان شما خواهد بود. انگلیس هم کشور بسیار خوبی برای تحصیل است اما باید توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور نیازمند ارائه رزومه قوی خواهد بود و رقابت برای دانشگاه‌های برتر این کشور از آلمان هم بیشتر است. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز