کد خبر: 1342145 A

درمان دیسک کمر و روش های پیشگیری با کایروپراکتیک

درمان دیسک کمر و روش های پیشگیری با کایروپراکتیک

درمان دیسک کمر یکی از مواردی است که بسیاری از افراد در سنین میان سالی با آن درگیر هستند. دیسک کمر بر اثر علل مختلفی مانند سن و یا فشار آوردن به ستون مهره ها بروز پیدا می کند. اما خوشبختانه برای اینکه بتوانید از دیسک کمر جلوگیری کنید راه هایی وجود دارد. در برخی از موارد نیز حتی اگر در مراحل ابتدایی به این مشکل پی ببرید درمان دیسک کمر امکان پذیر خواهد بود.

یکی از روش هایی که می توانید با کمک آن از دیسک کمر و سایر موارد مشابه را جلوگیری کنید و یا ختی آنها را درمان کنید کایروپراکتیک می باشد.

 

کایروپراکتیک چیست و دکتر کایروپراکتیک از چه روش های درمانی استفاده می کند؟

کایروپراکتیک نوعی روش درمانی است که بر روی اختلالات حرکتی دستگاه ماهیچه ای اسکلتی انسان به ویژه ستون مهره ها تمرکز دارد. از این رو می تواند برای درمان دیسک کمر، درد مفاصل، گرفتگی عضلات و بسیاری از موارد دیگر مفید واقع شود. تکنیک اصلی درمان کایروپراکتیک شامل درمان دستی، به ویژه درمان دستی  ستون فقرات، سایر مفاصل و بافت های نرم است، اما ممکن است شامل تمرینات ورزشی و مشاوره سلامت و سبک زندگی نیز باشد.

درمان دستی ستون فقرات، که کایروپراکتیک ها آن را "تنظیم ستون فقرات" یا "تنظیم کایروپراکتیک" می نامند، رایج ترین درمان مورد استفاده در مراقبت های کایروپراکتیک است. درمان دستی  ستون فقرات یک مانور دستی است که در طی آن یک کمپلکس سه مفصلی از محدوده حرکت طبیعی عبور می کند، اما نه آنقدر که مفصل را دررفته یا آسیب برساند. عامل تعیین کننده آن یک رانش پویا است که یک نیروی ناگهانی است. رانش‌های درمان دستی  ستون فقرات با سرعت بالا و دامنه کم  (HVLA-SM) اثرات فیزیولوژیکی دارند که سیگنال تخلیه عصبی از بافت‌های عضلانی پارا نخاعی، بسته به مدت و دامنه رانش، عوامل درجه‌ای در فعال‌سازی دوک‌های عضله پارا نخاعی هستند. مهارت بالینی در استفاده از رانش‌های HVLA-SM به توانایی پزشک برای کنترل مدت و میزان بار بستگی دارد. به طور کلی، درمان دستی  ستون فقرات(SMT)  تکنیک‌هایی را توصیف می‌کند که در آن از دست‌ها برای درمان ، ماساژ، حرکت، تنظیم، بر روی ستون فقرات و بافت‌های مرتبط با آن تحریک، کشش اعمال شود یا به‌طور دیگری بر آن تأثیر بگذارد.

 

ابزار درمانی در شیوه کایروپراکتیک

 

تخت های درمانی

متخصص های کایروپراکتیک از انواع مختلفی از تخت ها برای مواردی مانند درمان دیسک کمر استفاده می کنند. به عنوان مثال، تخت دراپ از وزن بیمار برای انجام درمان استفاده می کند. تخت های کششی نیز وجود دارند که قسمت‌های بدن را می‌کشند تا آنها را دوباره تنظیم کنند و همچنین تخت­هایی وجود دارند که از توپ‌های چرخان برای ماساژ استفاده می‌کنند.

 

ابزار تنظیم اکتیوتور

ابزار تنظیم اکتیویتور یک دستگاه دستی و فنری است که نیروی رانش کم را به پشت بیمار وارد می کند. این ابزار به تنظیم مجدد مهره ها در ستون فقرات کمک برای درمان دیسک کمر می کند. این کار را بدون تحریک عضلات اطراف انجام می دهد، که باعث می شود درمان تقریباً بدون درد باشد زیرا نیروی کمتری لازم است.

22

اولتراسوند

ابزار دیگری که متخصصین کایروپراکتیک از آن استفاده می کنند، اولتراسوند می باشد. از این دستگاه برای کمک به تسکین التهاب استفاده می کنند. اولتراسوند یک میکروماساژ ارائه می دهد که درد، سفتی و اسپاسم عضلانی را همراه با کاهش تورم و بهبود جریان خون بیمار کاهش می دهد.

 

ابزار تنظیم ایمپلاس

ابزار تنظیم ایمپلاس شبیه به ابزار اکتیویتور است. این ابزار یک ابزار الکترونیکی است و یک ضربه مکانیکی را با نیروی کم ارسال می کند. این ابزار دارای تنظیمات مختلفی است که از رانش های سخت تری برای درمان استفاده می کند.

 

PRO-ADJUSTER

Pro-adjuster ابزار تنظیم را با نرم افزار ترکیب می کند که به پزشک اجازه می دهد قبل از انجام تنظیمات، ناحیه مورد نظر را آزمایش کند. این به تنظیم‌کننده حرفه‌ای اجازه می‌دهد تا تنظیمی را ارائه دهد که حتی از نظر قدرت کمتر و خاص‌تر است تا بهترین اثر را داشته باشد.

 

ماشین TENS

کایروپراکتیک ها همچنین از دستگاه های TENS استفاده می کنند که اعصاب و ماهیچه های بدن شما را از طریق جریان الکتریکی تحریک می کنند. دستگاه TENS به شما اجازه می‌دهد تا استراحت کنید، که به پزشک اجازه می‌دهد بدن شما را با سهولت بیشتری برای تسکین درد شما درمان کند.

23

پزشک کایروپراکتیک در تهران

اگر در پی درمان دیسک کمر و یا هرگونه درد مفاصل و گردن درد هستید کافی است توسط یک دکتر کایروپراکتیک ویزیت شوید. این متخصصان با بررسی پرونده پزشکی شما می توانند بسیاری از مشکلات شما را بدون نیاز به عمل جراحی درمان نماییند. یک از این دکتران متخصص کایروپراکتیک که در منطقه غرب تهران فعالیت می کند دکتر مهدی براتی مهوار است.

دکتر براتی دارای مدارک و مجوز های گوناگونی شامل: بورد های تخصصی کشور کانادا، عضویت در انجمن های علمی کایروپراکتیک ایران، کانادا و آمریکا، مدرک کینسیالوژی از دانشگاه یورک کانادا، مدرک دکترای کایروپراکتیک از دانشگاه سی ام سی سی تورنتو کانادا ، مدرک فیزیولوژی ورزشی ازسی اس ای پی و برنده جایزه دانشجو و ورزشکار برتر دانشکده کینسیالوژی و علوم سلامت دانشگاه یورک می باشد. دکتر براتی با تجربه درمان ورزشکاران بنام و سطح اول در جهان آماده ارائه خدمات کایروپراکتیک به شما عزیزان می باشد. شیوه های درمانی کایروپراکتیک دکتر براتی می تواند دیسک گردن، دیسک کمر، انحراف ستون فقرات، درد آرنج، درد مچ پا، درد زانو، درد شانه و کتف و به طور کلی درد مفاصل را درمان نماید. برای دریافت وقت جهت ویزیت دکتر براتی می توانید از طریق وب سایت و یا از طریق راه های تماس زیر نوبت خود را دریافت نمایید.

آدرس:

 تهران، سعادت آباد، میدان شهید طهرانی مقدم ( میدان کاج)، خیابان ۱۲ ( علی اکبر) پلاک ۴۱، طبقه اول شرقی، واحد ۲

تلفن:

۰۲۱-۲۲۱۴۷۰۰۲

۰۹۹۱۴۵۸۵۱۵۳

آدرس وبسایت:

drmehdibarati.com

اینستاگرام:

@dr.mehdibaratimahvar

ایمیل:

drmbaratimahvar@gmail.com

پایان رپرتاژ آگهی
گردن درد درمان دیسک کمر کایروپراکتیک پزشک کایروپراکتیک
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر