کد خبر: 1339700 A

تابلو های ترافیکی در ایام عید 1402 چه کاربردهایی دارند؟

تابلو های ترافیکی در ایام عید 1402 چه کاربردهایی دارند؟

تابلو های راهنمایی رانندگی یکی از اصلی‌ترین تجهیزات خیابانی و جاده‌ای می‌باشد.به‌ طوری که تصور جاده‌ای بدون تابلوهای راهنمایی و رانندگی عملا ناممکن است. این تابلو‌ها نقش به‌سزایی در کاهش ترافیک و ایجاد نظم، همچنین محافظت از جان و مال افراد مخصوصاً در این ایام دارد. هرگونه سهل‌انگاری در تولید یا نصب انواع تابلو‌های ترافیکی ممکن است خطرات زیان‌باری برای تمامی افراد اعم از رانندگان، سرنشینان خودروها، عابرین پیاده و حتی حیوانات داشته باشد.

انواع تابلو های ترافیکی

تابلوهای ترافیکی عموما در سه دسته اخباری، انتظامی و اخطاری دسته‌بندی می‌شوند. تابلوهای اخباری شامل تابلوهایی هستند که به منظور اطلاع رسانی از آن‌ها استفاده می‌شود. این تابلو‌های به طور محسوس تاثیری در رانندگی افراد نخواهند داشت. به‌عنوان مثال تابلو‌ به مدرسه یا بیمارستان یا پمپ بنزین نزدیک می‌شوید از جمله این تابلوها هستند.

گروه دوم شامل تابلوهای انتظامی است که سعی در اطلاع رسانی قوانین ترافیکی در آن محدوده را دارند. انجام دستورالعمل‌های این تابلوها ضروری بوده و درصورت عدم عمل به آن‌ها رانندگان جریمه خواهند شد. درواقع هدف از استفاده از این دسته از تابلوهای ترافیکی کنترل ترافیک و کاهش هرج و مرج در خیابان‌ها است. عمده کاربرد این دسته تابلوها در خیابان‌های شهری می‌باشد. از جمله انواع تابلوهای انتظامی می‌توان به تابلو توقف ممنوع یا دور زدن ممنوع اشاره کرد.

آخرین گروه از تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، تابلوهای اخطاری هستند. این تابلوها که عموما در سرتاسر جاده‌ها، اتوبان‌ها و خیابان‌های شهری کاربرد دارند، خطرات احتمالی مسیر را به رانندگان اعلام می‌کنند. به عنوان نمونه تابلو به سرعت گیر نزدیک می‌شوید یا خطر ریزش کوه ، از جمله این تابلوها هستند.

 

مزایای استفاده از انواع تابلو راهنمایی و رانندگی

مزایای استفاده از تابلوهای ترافیکی بر هیچ کسی پوشیده نیست. درواقع می‌توان گفت جاده ها یا خیابان های خالی از انواع تابلوهای راهنمایی و رانندگی، با یک فاجعه همراه خواهند بود. این تابلو ها در وهله اول باعث ایجاد نظم و ترتیب در راه‌ها می‌شوند و به طور تاثیرگذاری از هرج و مرج جلوگیری می‌کنند. همچنین افراد را در پیدا کردن مسیر مناسب برای مقصد خود کمک کرده و مانع از سردرگمی آن‌ها می‌شوند. رانندگان را از خطرات احتمالی که ممکن است در پیش رو داشته باشند آگاه می‌سازند تا در زمان سریع بهترین عکس‌العمل را داشته باشند. به‌طور کلی انواع تابلو ترافیکی نقش بسیار موثری در کاهش تلفات و آسیب‌های مالی و جانی دارند.

026

تابلو های ترافیکی استاندارد چه ویژگی هایی دارند؟

انواع تابلو ترافیکی باید با مرغوب‌ترین مواد اولیه تولید شوند تا به مرور زمان دچار ساییدگی، زنگ زدگی، رنگ پریدگی و… نشده تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها، برای رانندگان، سرنشینان و عابرین پیاده خطرآفرین نباشند‌. این تابلوها باید در اندازه‌هایی طبق استاندارد تولید شوند. عدم توجه به این موضوع و تولید تابلوهایی در اندازه‌های کوچک‌تر یا بزرگتر از حد معمول، ممکن است باعث دیده نشدن یا خطای دید شوند. نکته بسیار مهم دیگر در رابطه با استاندارهای تابلو های ترافیکی شبرنگ بودن آن‌ها است. این تابلو ها باید در شب‌ها به خوبی دیده شوند و عدم توجه به این موضوع ممکن است باعث بروز اتفاقات ناگواری در هنگام تاریکی شود‌. همچنین تابلو راهنمایی و رانندگی می‌بایست گرد و غبار را به خود جذب نکرده و به مرور زمان خوانایی خود را از دست ندهند.

درحالت کلی توجه به استفاده از مواد اولیه مرغوب باعث افزایش طول عمر این تابلو ها و کاهش خطرات احتمالی خواهد شد. برای نمونه، تابلو های ترافیکی برند ترافیک کالا، یکی از مطرح ترین تولیدکنندگان تابلوهای ترافیکی در سطح کشور با دارا بودن تمامی استانداردهای لازم، نمونه بسیار مناسبی از تابلوهای ترافیکی ساخت داخل بوده که از طول عمر بالایی برخوردار هستند.

کاربردهای انواع تابلو راهنمایی و رانندگی

هر جایی که راه (اعم از جاده‌ای، شهری یا حتی فرعی) وجود داشته باشد نیازمند استفاده از انواع تابلو راهنمایی و رانندگی هستیم. از جمله مهم‌ترین کاربرد‌های تابلو ترافیکی شامل موارد زیر است:

اطلاع رسانی در مورد مسیرهای گوناگون به منظور سهولت در یافتن راحت‌ترین مسیر برای مقصد

اطلاع رسانی درمورد مسافت های پیش رو

اطلاع رسانی درمورد وجود انواع مناطق آموزشی، تفریحی، بیمارستان، پمپ بنزین و…

اطلاع رسانی در رابطه با قوانین موجود در آن منطقه به منظور کاهش ترافیک

اطلاع رسانی درمورد احتمال وجود حیوانات اهلی یا وحشی به منظور جلوگیری از تصادفات احتمالی و حفظ جان آن‌ها

جلوگیری از خطرات احتمالی برای رانندگان و عابرین پیاده

و…

025

در پایان 

تابلوهای ترافیکی جزئی جدا نشدنی از راه‌ها هستند که تاثیر به سزایی در کنترل ترافیک و کاهش خطرات احتمالی دارند. نکته بسیار مهم، رعایت استانداردهای لازم در تولید این تابلوها می‌باشد ، مجموعه ترافیک کالا ، تولید کننده انواع تابلو های ترافیکی و تجهیزات ایمنی راه ها و جاده ها می باشد ، مجموعه ترافیک کالا سایتی دارند که توسط مجموعه MetaWebz طراحی و توسعه یافته و شما میتوانید جهت خرید و مشاوره با شماره 02166345902 و یا سایت traffickala.com مراجعه نمائید . 

عدم توجه به این مورد علاوه بر داشتن هزینه‌های گزاف برای شهرداری‌ها و راهداری‌ها، ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای رانندگان و عابرین داشته باشد. از جمله معروف‌ترین برندهای ایرانی که در تولید محصولات خود کلیه استاندارد‌های جهانی را رعایت کرده است، برند ترافیک کالا می‌باشد که محصولاتی باکیفیت و قابل مقایسه با نمونه‌های خارجی تولید می‌کند.

منبع : ترافیک کالا | www.traffickala.co

پایان رپرتاژ آگهی
تابلو های راهنمایی رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر