کد خبر: 1332243 A

شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

شرایط اقامت و مهاجرت به قبرس شمالی

دریافت اقامت قبرس، به معنی ورود به دروازه‌ی اروپاست. قبرس شمالی، عضو دائم اتحادیه اروپا است؛ ولی عضو شینگن نیست. به همین دلیل ایرانیان برای سفر به قبرس شمالی، نیازی به دریافت ویزای خاصی ندارند. تنها با دریافت ویزای فرودگاهی می‌توانند وارد این کشور شوند.

در سال‌های اخیر، با ورود سرمایه‌های خارجی به این کشور و استقبال جهان‌گردان، سرمایه گذاران، دانشجویان و … از شرایط مختلفی که در قبرس شمالی وجود دارد، اقتصاد رو به رشد این کشور، پیشرفت زیادی داشته است.

در این مقاله به طور مفصل درباره‎ی راه‎های مهاجرت به قبرس شمالی، شرایط و مزایای آن صحبت می‌کنیم. 

تاریخچه قبرس

کشور زیبای قبرس، که نام رسمی آن جمهوری قبرس است، در شرق دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از شمال به کشور ترکیه، از سمت شرق به خاورمیانه، از غرب به یونان و از جنوب با مصر همسایه اس

یکی از نام‌هایی که برای این کشور رویایی درنظر گرفته شده، پل قاره‌ای است. دلیل انتخاب این نام، موقعیت جغرافیایی قبر‌س می‌باشد. قبرس از شرق با خاورمیانه و آسیا، از شمال غرب با اروپا و از جنوب با آفریقا، مرز آبی دارد.

همین موقعیت قرار گیری در میان آب‌ها موجب شده تا نام جزیره، روی این کشور زیبا گذاشته شود.

این کشورِ جزیره‌ای به لحاظ بزرگی، سومین جزیره در حوزه‌ی دریای مدیترانه، پس از سیسیل و ساردین است.

در طی سال‌های متمادی، قبرس مورد حمله و تهاجم قدرت‌های بزرگ دنیا قرار می‌گرفته. آب و هوای عالی و مدیترانه‌ای و موقعیت قرار گیری از مهم‌ترین دلایلی است که حکام دنیا متمایل به سلطه بر این کشور زیبا بوده‌اند.

ملکه الیزابت و امپراتوری بریتانیا آخرین صاحبان جزیره‌ی قبرس شدند و در سال 1960 استقلال این کشور به طور رسمی، تایید شد. پس از آن به دلیل وجود اختلافات متعدد بین یونانیان و ترک‌های ساکن جزیره، این کشور به دو بخش شمالی ( ترک نشین ) و جنوبی ( یونانی نشین ) تقسیم شد.

قبرس شمالی، تحت قیومیت کشور ترکیه قرار دارد و اکثریت ساکنان آن مسلمان هستند. زبان مردم قبرس شمالی ترکی استانبولی است؛ اما به دلیل بازدید و مهاجرت بسیاری از افراد به این کشور، زبان انگلیسی هم جایگاه خود را در میان مردم پیدا کرده است.

قبرس شمالی عضو ثابت اتحادیه‌ی اروپا و یکی از اعضای سازمان ملل متحد، اتحادیه‌ی مشترک المنافع انگلیس و جنبش عدم تعهد است.

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در قبرس شمالی شهر نیکوزیا است. بهترین شهر‌ها برای زندگی، تحصیل و سرمایه گذاری در قبرس شمالی، نیکوزیا، فاماگوستا و گرینه هستند.

واحد پولی رایج در قبرس شمالی، لیر ترکیه است. این در حالی است که برخی هزینه‌ها مانند معاملات املاک و مستقلات با پوند انگلستان انجام می‌گیرد. همچنین در برخی دانشگاه‌ها، شهریه و هزینه‌های دیگر دانشگاه با دلار پرداخت می‌‌شود.

پوند انگلستان یکی با ثبات‌ترین واحدهای پولی دنیا است. این ارز در برابر نوسانات ارزی و همچنین تورم، ثبات بهتری نسبت به دلار، یورو و … دارد. به همین دلیل خرید ملک در قبرس شمالی، به راحتی یک سرمایه گذاری امن و سودآور است.

افزوده شدن به ارزش ملک و ثبات ارزش پوند، سود خرید املاک در سال حدود 15 الی 20 درصد می‌شود.

اقتصاد کشور قبرس شمالی بر پایه‌ی گردشگری است. این کشور در سال 320 روز آفتابی و به طور کلی آب و هوای معتدل و مدیترانه ای دارد.  به همین جهت بسیاری از گردشگران این کشور را برای تفریحاتی همچون غواصی، دوچرخه سواری، شنا، اسب سواری، حمام آفتاب و گلف انتخاب می‌کنند.

در سال‌های اخیر سیاست‌های صحیح دولت، در بخش جذب سرمایه گذاری خارجی، باعث شده است تا قبرس شمالی به عنوان یکی از مراکز بازرگانی بین المللی، جایگاه ویژه‌ای را در جهان بدست آورده و به جهت اقتصادی رونق بسیار زیادی پیدا کند.

آب و هوای مناسب، هزینه‌های پایین زندگی و سفر، اقتصاد رو‌ به رشد، طبیعت بکر، امنیت بسیار بالا، نزدیکی این کشور به ایران و … دلایل مهمی هستند، که باعث شده بسیاری از گردشگران، سرمایه گذاران، بازرگانان، محصلان و … مهاجرت به قبرس شمالی را انتخاب کنند.

اکثر افراد مهاجر، از کشورهایی همچون ترکیه، ایران، روسیه، اروپا و … هستند.

راه‌ های مهاجرت به قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی، یک کشور مهاجر پذیر است. قوانین و مراحل اخذ اقامت این کشور بسیار آسان بوده و راههای زیادی برای مهاجرت به قبرس شمالی وجود دارد.

خرید ملک، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و … از جمله راه‌های مهاجرت به این کشور است. در ادامه به صورت مختصر به هر شرایط و مزایای هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم:

 

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قبرس شمالی ، از طرق مختلفی امکان پذیر است. یکی از پر طرفدار ترینِ آن‌ها، خرید ملک در قبرس شمالی است که به این موضوع به صورت مجزا خواهیم پرداخت.

از دیگر روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی می‌توان به ثبت شرکت، راه اندازی کسب و کار جدید، کارآفرینی، شراکت در بیزینس، مشارکت در ساخت و ساز املاک و … اشاره کرد.

همانطور که از قبل گفتیم، قبرس شمالی به یک مرکز مهم برای سرمایه گذاری و بازرگانان در حوزه‌ی دریای مدیترانه تبدیل شده است. رشد سریع اقتصادی این کشور در درجه اول و پس از آن، اقتصاد رو به رشد، دلایل مهمی برای ورود سرمایه گذاری‌‌های خارجی به قبرس شمالی هستند.

مالیات اندک، عدم فساد اداری و روند ساده ثبت شرکت در قبرس شمالی نیز باعث شده تا این کشور به یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شود.

سرمایه گذاری خارجی در گسترش و پیشرفت اصناف مختلف به ویژه گردشگری، ساخت و ساز و خدمات نقش بسزایی داشته است.

02

دریافت اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به قبرس شمالی، خرید ملک است. در قبرس شمالی روند خرید ملک، بسیار سریع انجام می‌گیرد، به صورتی که از زمان ثبت درخواست، نهایتا 2 الی 3 ماه زمان می‌برد که درخواست شما پردازش ‌شود.

برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شمالی باید ملکی به ارزش حداقل 40 هزار پوند تهیه کنید؛ اما مسئله‌ی قابل توجه درباره‌ی خرید خانه در این کشور، این است که بسیاری از پروژه‌های معتبر ساختمانی، امکانی را فراهم کرده‌ان که بتوانید به صورت اقساطی، ملک مورد نظرتان را بخرید.

به این صورت که در ابتدا حداقل 30 درصد از کل مبلغ ملک را می‌پردازید و مابقی مبلغ را در اقساط بلند مدت و بدون بهره پرداخت می‌کنید. پس از پرداخت اولیه، می‌توانید برای دریافت اقامت موقت به همراه خانواده اقدام نمایید.

همچنین پس از پرداخت اولیه، قرارداد بین شما و فروشنده، در اداره‌ی ثبت اسناد ثبت می‌شود. این روند به دلیل حمایت دولت از سرمایه گذاران صورت می‌گیرد؛ تا به شما اطمینان داده شود که سرمایه‌گذاری امنی انجام داده‌اید.

03

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

انجام آزمایشات قبل از خرید ملک، برای تایید سلامت کامل جسمی خریدار الزامی است.

برای دریافت اقامت از این روش در طی 5 سال شما نباید بیشتر از 80 روز خارج از کشور قبرس شمالی، بوده باشید.

اگر شما سابقه کیفری در هر کشوری داشته باشید، امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی را نخواهید داشت.

 

بیشتر ببینید: خرید ملک در قبرس شمالی

پایان رپرتاژ آگهی
خرید ملک در قبرس شمالی مهاجرت به قبرس شمالی سرمایه گذاری در قبرس شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر