کد خبر: 1309353 A

روش های نوین آموزش سه تار در سال جدید

روش های نوین آموزش سه تار در سال جدید

"سرمایه ما رشد هنرجو است"

شاید در نگاه اول، عبارت فوق یک شعار مانند تمامی شعارهای زیبا و رنگارنگ تجاری و بیزینسی، حربه ای برای جذب مخاطب به نظر برسد، اما راه حلی ساده برای سنجش میزان تحقق شعارها وجود داد و آن نیز بررسی و تعمیق در کارنامه عملکرد یک شرکت، موسسه، بنگاه، سازمان و یا نهاد است.

صحبت ما در مورد مرکز آموزش موسیقی نت به نت می باشد. یک شرکت حقوقی با کادر مجرب که وظیفه خطیر آموزش هنر از جنس موسیقی را به عهده دارد. در این مقاله می خواهیم ابتدا شعار فوق را راستی آزمایی کنیم. سپس در مورد مراحل آموزش سه تار، یکی از شاخه های آموزشی وبسایت نت به نت و ویژگی های متمایز این شرکت در به کارگیری روش های جدید آموزش سه تار صحبت کنیم.

 

استفاده از روش مدرن برای آموزش ساز سنتی سه تار

آری، سه تار یک ساز سنتی است که طرفداران بی شماری را در کشور و خارج از مرزها به خود اختصاص داده است. اما برای آموزش سه تار، متد آموزشی کهنه و سنتی دیگر جوابگوی عطش علاقه مندان به این ساز اصیل و دل انگیز نمی باشد. همگام با پیشرفت اعجاب انگیز علم، صنعت و تکنولوژی؛ متد و روش های آموزشی نیز باید دچار دگرگونی و تحول شود تا بتواند در این عصر شتاب انگیز، نیاز آموزشی هنرجویان را در کمترین زمان پاسخ دهد.

وبسایت نت به نت با ارائه روش های جدید آموزش سه تار، همیشه یکی از پیشتازان این عرصه بوده است. این آموزشگاه مجازی چند سالی است که به صورت آنلاین، آموزش سه تار را با استفاده از متد روز و روش های جدید در دستور کار خود قرار داده و با هزاران نفر از علاقه مندان به موسیقی، یک خانواده هنری بزرگ را تشکیل داده است.

آموزش سه تار به صورت ویدیویی (گام به گام) در وب سایت نت به نت

برای آنکه بدانیم روش مدرن آموزشی چه تفاوتی با روش های سنتی آموزش سه تار دارد، باید ابتدا این دو روش را با یکدیگر مقایسه کنیم.

002

مقایسه روش سنتی و مدرن آموزش سه تار

ماهیت و ساختار سه تار در چند قرن گذشته ثابت و بدون تغییر بوده است. اما این روش های آموزشی است که می تواند دستخوش تغییرات و ارتقای سطح گردد.

روش آموزش سنتی سه تار به این صورت است که استاد به صورت هفتگی تکلیفی را به عنوان تمرین آموزشی به هنرجو می دهد و هنرجو بایستی پس از یک هفته، آن تمرین را با همان شکل و بی کم و کاست برای استاد اجرا کند. در این روش شاهد یادگیری تقلیدی سه تار هستیم. هنرجو به خودی خود اجازه هیچ نوع خلاقیت و کنجکاوی را ندارد و بایستی همانی شود که از او خواسته شده است.

اما روش مدرن آموزش سه تار چیست؟ در این روش هنرجو یاد می گیرد چگونه بر اساس آموزشی که دیده است، خلاقیت به خرج دهد، در زیر و بم نوازندگی جستجو کند، بسازد و خلق کند. آگاه سازی هنرجو از استعداد خود در این روش، حرف اول را می زند. نت به نت در کنار روش های مرسوم آموزش سه تار، با ارائه انبوهی از محتوای آموزشی جانبی هنرجو را وادار می کند تا اسیر تکرار مکررات و تقلید از بی چون و چرا از اصول نشود. این محتواهای آموزشی شامل تمام مواردی است که هنرجو نیاز دارد تا رشد کند و به مقام استقلال برسد. مواردی شامل انواع ویدیوهای کاربردی، آموزش تکنیک های سه تار نوازی، تمرینات وارم آپ برای تقویت مضراب و انگشت گذاری، مبحث مهم تئوری موسیقی، مقالات تخصصی سه تار؛ تنها بخشی از این داستان است. علاوه بر موارد فوق، ارتباط دو طرفه هنرجویان با این مرکز را نیز باید در نظر گرفت. این گونه نیست که تمرینی داده شود و هنرجو برای خود رها شود. کانال های ارتباطی برای رفع اشکال هنرجویان سه تار نت به نت همواره باز است.

نتیجه گیری: وقتی هنرجو در مسیر درست رشد کند، خود به خود باعث ارتقای اعتبار مرکزی که در آن آموزش دیده است می شود. کارنامه عملی نت به نت در این سالها نشان می دهد، سرمایه نت به نت همان رشد هنرجوست نه پول او.

 

فیلم های رایگان آموزش سه تار در نت به نت

وبسایت نت به نت گنجینه ای عظیم از محتوای ویدیویی برای آموزش سه تار محسوب می شود. به جرات می توان گفت بالغ بر هشتاد درصد از فیلم های آموزش سه تار در این مرکز، 100% رایگان است. از جمله فیلم های رایگان نت به نت، دروس پیش نیاز آموزش سه تار است. هر هنرجویی در هر مرکز آموزشی بخواهد به یادگیری سه تار بپردازد، باید به عنوان گام نخست از مرحله دروس پیش نیاز گذر کند.

ما برای احترام به حق تصمیم گیری هنرجویان و همچنین اعتماد سازی نسبت به کیفیت روش های آموزشی، فیلم های رایگان را در اختیار قرار داده ایم تا هنرجو ببیند، مقایسه کند و سپس تصمیم بگیرد. بر خلاف بسیاری از آموزشگاه های مجازی موسیقی، روش آموزشی ما مبهم و سر بسته نیست. ازهمان ابتدا هنرجو همه چیز را به صورت شفاف در برابر خود می بیند.

 

پکیج های جامع آموزش سه تار

آموزش مجازی سه تار در وبسایت نت به نت به دوره های مختلفی تقسیم شده است. در هر دوره هنرجو مهارت های نوازندگی در یکی از دستگاه ها و آوازهای موسیقی را یاد می گیرد. بهترین کتاب برای این منظور، کتاب آموزش سه تار استاد جلال ذوالفنون است. اتودهای داخل این کتاب تفسیری از آموزش اصولی و پله ای سه تار است. سه تار یک ساز موسیقی سنتی است و چه بهتر که هنرجو این ساز را به تفکیک متعلقات موسیقی سنتی که همان موسیقی دستگاهی است یاد بگیرد.

علی اقبال مدرس سه تار وبسایت نت به نت با بهره گیری از جدید ترین شیوه های آموزشی و با تجربه ای 20 ساله به آموزش بخش های مختلف این کتاب می پردازد. انتقال مفاهیم توسط ایشان به گونه ای است که هنرجو در هر رنج سنی به راحتی می تواند نوازندگی را یاد بگیرد.

آموزش سه تار در نت به نت از پکیج ماهور شروع می شود و بعد از آن به ترتیب با پکیج های شور، دشتی، ابوعطا، بیات ترک و ... این مجموعه کامل می شود.

 

آموزش سه تار در خانه (به صورت مجازی)

003

خرید سه تار، امن و مطمئن

برای شروع یادگیری سه تار، طبیعتا نیاز به یک ساز خوب و استاندارد داریم. از آنجا که هنرجویان مبتدی هیچ شناختی راجع به کیفیت سه تارهای موجود در بازار ندارند، ما وظیفه خود دانستیم که همواره تعداد محدودی ساز سه تار را در فروشگاه نت به نت عرضه کنیم. سه تارهایی که در فروشگاه آنلاین نت به نت قرار دارد، همگی با وسواس زیاد اساتید و کارشناسان ما تهیه شده اند. سه فاکتور اساسی را برای تایید یک سه تار در نظر داریم. 1- خوش دست بودن 2- استحکام مناسب 3- خوش صدایی. این سه فاکتور در مجموع ویژگی های یک سه تار استاندارد می باشد. به فروشگاه ما سر بزنید و از این سه تارها در انواع و قیمت های متفاوت دیدن کنید.

 

خرید سه تار با کیفیت از فروشگاه نت به نت

 

تدریس خصوصی سه تار

در کنار آموزش عمومی سه تار، بستر یادگیری خصوصی سه تار نیز برای هنرجویان مهیاست. هنرجویان سه تار می توانند در صورت تمایل، در دوره های خصوصی آموزش سه تار استاد اقبال شرکت نمایند. محتوای آموزشی دوره های عمومی و خصوصی، تفاوتی با یکدیگر ندارند. اما مزیت دوره خصوصی بر آن است که هنرجو مستقیما زیر نظر استاد فعالیت می کند و استاد متناسب با سطح پیشرفت و توانایی هنرجو با او کار می کند.

 

سخن پایانی

اگر مدت هاست به فکر یادگیری ساز سه تار هستید اما بنا به اقتضای شرایط، این کار را به تاخیر انداخته اید؛ به شما پیشنهاد می کنیم تردید را کنار گذاشته و از هم اکنون شروع کنید. یادگیری هنر نه تنها به روحیات و سلامت جسم و جان شما کمک می کند، بلکه یک سرمایه ای همیشگی است که می تواند همواره بر زیبایی زندگی شما بیفزاید. در وبسایت نت به نت، آموزش سه تار با آسان ترین روش های روز برای شما مهیا شده است.

آدرس وب سایت نت به نت:

www.notebnote.com

پایان رپرتاژ آگهی
آموزش سه تار خرید سه تار قیمت سه تار دستگاه ماهور سه تار تدریس خصوصی سه تار فیلم آموزش سه تار
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر