خبرگزاری کار ایران

| 01:11   
کد خبر : ۱۲۸۳۲۹۳
دبیر اجرایی برگزاری دومین رویداد ملی ساخت ایران مطرح کرد؛

«ساخت ایران» به رفع موانع تولید می‌اندیشد

برگزاری رویداد ملی «ساخت ایران» با برقراری تعامل بین شرکت‌های حاضر در این گردهمایی خواهد کوشید تا در راستای رفع موانع تولید گام های موثری بردارد.

«ساخت ایران» به رفع موانع تولید می‌اندیشد

به گزارش ایلنا، مازیار علی‌نیا، دبیر برگزاری دومین رویداد ساخت ایران گفت: مبنای این برنامه براساس اهمیت موضوع سال یا به عبارتی مباحثی که سالانه در جامعه جریان می یابد و از اهمیت بسیاری در کشور برخوردار است شکل گرفته و برگزار می شود.

وی افزود: شورای سیاستگذاری این رویداد، که براساس موضوعاتی چون حمایت از تولید ملی، عملکرد مجموعه های تولید کننده و از همه مهمتر تولیدِ با کیفیت ملی شکل گرفته، متشکل از یکسری شخصیت‌های فاخر و دانشگاهی کشور است و براساس فراخوان گسترده در سراسر کشور از تمامی انجمن ها و حتی اتحادیه های مختلف در حوزه های تولیدی، صنعتی، تجاری و همینطور بنگاه های فعال در عرصه اقتصاد ایران برای حضور در این رویداد دعوت کردیم و سعی با برقراری ارتباط و تعامل بین مجموعه های شرکت کننده، در راستای رفع موانع تولید اقدامات  موثری را انجام دهیم.

ایمان مصدری، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دانش بنیان کشور و دبیر علمی این رویداد ملی نیز گفت: این مراسم ملی با حضور و همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهاد دانشگاهی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و با محتوادهی و ارزیابی سازمان متخصصین ومدیران ایران در تاریخ ۱۰ مردادماه ۱۴۰۲ و در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد و از حدود ۴۰۰ شرکت که برای معرفی به عنوان شرکت برتر در این رویداد رزومه های خود را به دبیرخانه ارسال کرده بودند، حدود ۸۰ شرکتِ برتر معرفی شد.

وی تصریح کرد: حوزه کارآفرینی، حوزه فناوری های نوین، میزان اشتغال و قدمت و دوام شرکت‌ها در ساختار تولید و شرکت‌های تولیدداخلی و نیز ارائه دهندگان خدمات از جمله اِلمان‌هایی بودند که در این رویداد مورد ارزیابی مطلوب قرار گرفتند. همچنین از کلیه مسئولان از جمله معاون صنایع عمومی وزارت صنعت معدن تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی و همکاران در مجلس شورای اسلامی که در این اجلاس شرکت کردند، تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم این رویداد فتح بابی باشد برای توسعه پایدار کشور.

همچنین مهدی باغبان، مدرس و مشاور کارآفرینی و توسعه کسب و کار و ارزیابی رسمی نهاد ریاست جمهوری با حضور در این رویداد بیان کرد: در دومین رویداد ساخت ایران  سعی شد پیرامون ویژگی و شاخصه های مهم مدیران متعالی بحث و بررسی های لازم صورت گیرد، در واقع در این رویداد با بهره گیری از مُدل سازمان بهداشت جهانی و الگو قرار دادن آن، تلاش کردیم تا راهکارهای عملی و مطلوبی را به جهت تضمین موفقیت مدیران ارائه دهیم. به عبارتی، بیان کردیم هر مدیری برای موفق بودن ابتدا باید در چهار عرصه از زندگی خود، که حوزه کاری، فردی، خانوادگی و ارتباط با دوستان را شامل می شود بتواند، زمان بندی و مدیریت مطلوب و متوازنی داشته باشد و این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ چراکه این روزها مدیرانِ بسیاری وجود دارند که علی رغم عدم توجه لازم به زندگی فردی و خانوادگی خود و به تبع آن عدم مدیریت درستِ زندگی خانوادگی، به موفق شدن در مسیر مدیریت کاری می اندیشند، غافل از اینکه اولین گام موفقیت در مدیریت، از خود و خانواده خود آغاز می‌شود.

وی عنوان کرد: پرداختن به "مدل پنجره جوهری" و مهارت ارتباط موثر به عنوان‌ یکی از مهمترین مهارت‌های مدیران از دیگر آیتم‌های این رویداد بود که به واسطه آن به این موضوع پرداختیم که ما برای شناخت بیشتر از استعداد و توانمندی های خود و نیز برقراری ارتباط بهتر با افراد، باید بتوانیم نقاط کور و ناشناخته درون خود را بیابیم و برای این امر نیازمند کسب بازخورد و عملکرد دیگران در نقاط کور ومبهم هستیم، چرا که این نقاط در شرایط خوداکتشافی است، که می توانند خلق و نمایان شوند.

بررسی شایستگی های مدیران موفق بخش دیگری از این رویداد بود که در آن به تاثیرات توان مذاکره مدیران، حل مسئله، مهارت همدلی، توسعه و پرورش دیگران، خودآگاهی و خودشناسی مدیران، جذب و استخدام و سایر مهارت‌هایی که امروزه مدیر یک سازمان، برای تضمین موفقیت خود به آن احتیاج دارد پرداخته شد. به طور کل عنوان شد که شایستگی های عمومی برای مدیران بسیار مهم تر از شایستگی های تخصصی است.

5e1f0a92-3579-4d18-8eb7-0f0c8e50f16b

گفتنی است در دومین رویداد ملی ساخت ایران، با حضور محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت، مصباحی مقدم عضو مجلس خبرگان رهبری، شفیعی مدیر کل توسعه کسب وکار، آموزش و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صبورزاده مشاور وزیر اقتصاد و دارایی، تابش رئیس سابق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، از ۸۰ واحد فعال تولیدی- صنعتی و اقتصادی کشور تقدیر به عمل آمد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز