کد خبر: 1240421 A

چند کلمه برای دل گفته مان:

محمد زائری که از سال 1348 در امر تولید و عرضه فرش فعال بوده ، این روزها درگیر یک پرسش از خود میباشد : چرا حال فرش دستبافت ایرانی خوب نیست ؟ چرا هیچ مسئولی حال این طناز هنر سه هزار ساله ایرانی را نمی پرسد ؟

محمد زائری همیشه سعی کرده در طول این نیم قرن تولید ، بهترین ها را داشته باشد . بهترین تولید ، بهترین فرش ، بهترین مواد اولیه ، بهترین مشتری مداری ، بهترین کارشناسی ، بهترین تجارت و همچنان در پی بهترین های دیگر !

مهندس محمد زائری در طی پنجاه سال حضور با موفقیت توانسته با ارائه بهترین ها اعتماد بازار فرش را به دست آورده و اعتباری برای خود کسب کند  و امروزه این دو شاخصه تبدیل به شعارش شده است ( فرش زائری با بیش از نیم قرن سابقه نماد اعتبار و اعتماد )

و اما امروز مهندس محمد زائری با خود خلوت کرده و درخلوت خود پرسشگر شده است که:

برای عظمت فرش دستبافت ایرانی چه کرده ایم ؟

چرا باید این گنجینه ملی در کوران بی توجهی چنین گرد و خاک نیستی رویش بنشیند ؟ چرا تار و پود هنر ارزنده ایرانی این چنین در حال تلاشی میباشد ؟ چرا زیر پای طراحان شگفتی ساز ایرانی خالیست از این هنر در حالی که همیشه در طول تاریخ فرشهای دستبافت ایرانی با بهترین طرح و نقش و بافت زیر پای هنر دوستان و چهره های بین المللی گسترده شده بود ؟  چرا درهای ورود که نه ، درهای تهاجم رقبا به راحتی به روی فیک بافان چند کشور مدعی باز شده و هنرمندان چیره دست ایرانی نظاره گر دیوارهای فرسوده کارگاه های قالی بافی شده اند ؟ و امروزه این کالای ارزشمند که به وسعت بیست و پنج قرن طنازی ، چون تندیس افتخار ایران زمین باید در کنارمان فریاد بزند که چرا گوش شنوا پیدا نمیشود .

فریادی از ناگفته ها ، نا گفته ها را بشنویم ، بشنویم از همزاد کوروش و داریوش . در دل فرش دستبافت ایرانی ، ببینیم شکوه دوران هخامنشی را ؟ و کدام کشور فرش پازیریک سه هزار ساله را دارد ؟ فقط ایران زمین . فقط یک غرور ملی است . کیست حفظش کند ؟

 چرا بینایی خود را روی اصالت فرش ایرانی بسته ایم و دریغ از این غفلت ، غفلتی که سبب ساز شده تا چشمهای یغما گران برای به یغما بردنش دست به تاراج قرنها هویت و افتخار، بزنند .  تاراج گرانی که در شکل و قالب رقیب تولیداتی دروغین از فرش کرده اند . رقبایی دروغین ، رقبایی  غیر اصیل بافت و تخریب گر در مقابل شناسنامه ماندگارایران زمین .

در هر صورت این صنعت پویا و پر از پتانسیل که میتوانست و میتواند جایگزین صنعت نفت شود ، یا حداقل کنار نفت به ذخائر ارزی کمک کند ، این روزها اصلا حالش خوب نیست . ما میخواهیم از نبض در حال اضمحلال فرش ایرانی بگوییم . میخواهیم از تمام محققان ، پژوهشگران اساتید دلسوخته ، طراحان ، تولیدگران و عرضه کنندگان راستین به حق فرش بگوییم و از آنها یاری بستانیم .

کیست که به یاری ما بیاید ؟ این یک فراخوان کاملا ایرانیست . برای هویت بخشی مجدد به فرش دستبافت ایرانی. میدانیم هستند دلسوزانی که واقعیتهای فرش را برای تجدید حیاتش باز به تار و پود فرش پر افتخارایرانی رج بزنند و ببافند.

3765

این مجموعه با مساعدت و حمایت مالی گروه فرش زائری قصد دارد به تار و پود دوهزار و پانصد ساله فرش دستبافت ایرانی رسوخ کند . تا قصه کهنه اما نه نخ نما شده فرش پرهیبت ایرانی را ، باز از سر سطر در قالب سلسله مقالات ، گفتگوها ، پادکستها و با بهره گیری از آثار محققان و پژوهشگران فرش در مجموعه ( حقانیت فرش دستبافت ایرانی ) را بنویسد و بگوید و هر آنچه که راست گوییست را در این سایت بگنجاند .که گفتنی بسیار است و باید بسیار گفت تا حلزونی گوشهای بسته باز شود !

 قصد بر این است از فراز و فرودهای این رگ و ریشه هنرایرانی گفته شود . بگوید چه به سر فرش ایرانی در طی تاریخی که بر سر دار بود آمد ولی به دار کشیده نشد ! از این گفته شود که چگونه اولین فرش دستبافت به دست چیره پنجه ها و هنرمندان ایرانی بافته شد و عجبا که اگر هر جای دنیا ، این دستاورد را اینگونه که ما داشتیم داشت ، چنین و چنان میکرند که ما تا امروز چنین و چنان را بلد نبوده ایم . عجبا که فلان جا با تکه ای گوشت چرخ کرده برند جهانی ساخته که بانکهای جهانی حسرت پولش را میکشند ولی فرش دستبافت ایرانی ، هیهات ! به هر حال حمایت کاملاً ملی و ایرانی دوستداران فرش را خواهانیم ، بخصوص دانشجویان هنر با گرایش فرش و طراحی ...

گروه بازرگانی فرش دستباف ایرانی زائری دست جهت یاری دراز میکند تا دلسوزان ، محققان ، تولیدکنندگان ، تجار و صادر کنندگان در کنار هم بنشینند و بگویند و بشنوند تا نجات دهند این خوش نقش تاریخ نشان را ...

ما را در zaericarpet.com  همراهی بفرمایید .

پایان رپرتاژ آگهی
فروشگاه و نمایشگاه آنلاین فرش دستباف فرش زائری فرش زایری خرید فرش دستی آنلاین فرش دستبافت آنلاین فرش دستبافت کاشان فرش دستبافت تبریز فرش دستی ارزان خرید فرش دستی با کیفیت فرش دستبافت ارزان فرش دستی قسطی خرید قالی آنلاین خرید قالیچه قسطی خرید فرش دستی اقساطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر