خبرگزاری کار ایران

نحوه قیمت گذاری بلبرینگ و رولبرینگ

asdasd
کد خبر : ۱۱۵۵۹۰۸

بلبرینگ ها با توجه به کاربری بسیار گسترده و صنایع بسیار متنوعی که مصرف کننده این قطعه صنعتی هستند در سایز های متنوع با شکل های مختلف و با برند های مختلفی تولید میشوند. اهمیت کیفیت بالای بلبرینگ به اندازه ای است که در میان اجزای اصلی قرار گرفته و در انتخاب بلبرینگ و خرید تمام تلاش برای خرید بهترین و با کیفیت ترین بلبرینگ صنعتی می باشد چرا که هر گونه شکست و یا اختلال در کار بلبرینگ صنعتی می تواند موجبات شکست قطعاتی بسیار گران بها را به همراه داشته باشد. اما قیمت بلبرینگ صنعتی تابع فاکتور های متعددی می باشد. مهمترین فاکتور های موثر بر قیمت بلبرینگ های صنعتی عبارتند از:

 • سایز بلبرینگ صنعتی: متریال بکار رفته در تولید بلبرینگ از جنس فولاد سخت با درجه تنسایل بالایی می باشد از این رو با بالا رفتن سایز بلبرینگ میزان متریال بکار رفته نیز بالا رفته و قیمت بلبرینگ افزایش می یابد. لازم به ذکر است که بلبرینگ های مینیاتوری در سایز های بسیار ریز نیز با توجه به دقت بالایی که در تولید آنها بکار گرفته شده است قیمت نسبتا بالایی دارند.

 • برند تولید کننده: دومین فاکتور موثر بر قیمت بلبرینگ صنعتی برند تولید کننده آن است. امروزه برند های مختلفی در دنیا به تولید بلبرینگ مشغول هستند که در میان آنها می توان به SKF, FAG, INA, TIMKEN, KOYO, NTN, NSK اشاره نمود. برند های مختلف تولید کننده بلبرینگ از تکنولوژی های خاص خود برای تولید استفاده کرده و محصول نهایی دارای مقاومت فشاری مختلف، ساچمه هایی با درجه سختی و صیقل مختلف، انتقال حرارت و میزان اصطکاک مختلفی هستند و در کل برند تولید کننده یکی از مهم ترین فاکتورها در کیفیت بلبرینگ صنعتی می باشد.

دسته بندی بلبرینگ ها

هر چند دسته های بسیار متنوعی از بلبرینگ صنعتی وجود دارند و این دسته بندی ها بر حسب فاکتورهای مختلفی چون متریال، نوع بار، تولید کننده ها، صنایع مصرف کننده و نوع ساچمه صورت می پذیرد اما از نظر مهندسی مکانیک دسته بندی اصلی بلبرینگ های صنعتی بر حسب نوع باری که تعلیق می کنند صورت می پذیرد. بطور کلی بارهای تعلیقی شده توسط بلبرینگ های صنعتی بر سه نوع بارهای محوری، بارهای شعاعی و بارهای ترکیبی تقسیم می شوند. در بین انواع مختلف بلبرینگ های صنعتی تنها بلبرینگ های کف گرد هستند که به تعلیق بار های محوری می پردازند و البته رولبرینگ کف گرد  و رولبرینگ های سوزنی کف گرد نیز برای تعلیق بار های محوری طراحی شده اند. تعلیق بار های شعاعی که دسته بسیار گسترده ای از بار های اتصالات شافت های صنعتی را شامل می شود توسط بلبرینگ شیار عمیق و برای اتصالات محور هایی با سرعت زاویه ای بسیار بالا با بکارگیری بلبرینگ تماس زاویه ای انجام می گیرد. بلبرینگ های خود تنظیم نیز نوع دیگری از بلبرینگ های شعاعی با قابلیت تنظیم زاویه اتصال بر روی شافت می باشند.

پایان رپرتاژ آگهی
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز