کد خبر: 1126178 A

 

در حال حاضر روسیه یکی از کشورهایی است که با خیل عظیم مهاجران رو‌به‌رو است. مجموعه ویژگی‌های مثبت در این کشور باعث شده تا سالانه افراد زیادی آن را به عنوان محلی برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و یا زندگی انتخاب کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شرایط و قوانین مهاجرت به روسیه را بررسی کنیم.

امیدواریم شما عزیزان با مطالعه این مقاله، بهترین تصمیم در خصوص چگونگی مهاجرت اتخاد کنید. توجه داشته باشید که موسسه مهاجرتی اصطهباناتی، با تجربه درخشان در زمینه اعزام افراد به کشورهای مختلف از جمله روسیه، می‌تواند شما را در فرآیند مهاجرت راهنمایی کند.

شرایط مهاجرت به روسیه

در رابطه با مهاجرت به کشور روسیه باید گفت که روش‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد. شما می‌توانید از طریق مواردی مثل بورسیه تحصیلی، کار، ثبت شرکت و یا خرید ملک، ازدواج و ... به کشور روسیه مهاجرت کنید. در ادامه مقاله به توضیح و تفکیک هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت. در نظر داشته باشید که شرایط و قوانین، برای هر کدام از این روش‌های مهاجرتی متفاوت خواهد بود.

afrasf

مهاجرت به کشور روسیه از طریق تحصیل

تحصیل در روسیه به دلیل شرایط فوق‌العاده مطلوبی که دارد انتخاب بسیاری از افراد است. از جمله مزیت‌های تحصیل در روسیه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • عدم نیاز به مدرک تافل و آیلتس
  • کسب ویزای تحصیلی آسان
  • حضور در بهترین و برترین دانشگاه‌های جهان
  • تحصیل مقرون به صرفه و با کیفیت
  • عدم محدودیت سنی
  • گذراندن واحدهای عملی همراه با برترین تجهیزات و امکانات

علاقه‌مندان به رشته‌های پزشکی توجه داشته باشند که تحصیل پزشکی در روسیه به دلیل هزینه‌های مقرون به صرفه و بیمارستان‌های مجهز برای گذراندن واحدهای عملی به یکی از رشته‌های پرطرفدار در این کشور تبدیل شده است.

لازم به ذکر است که ادامه تحصیل در کشور روسیه به تنهایی اخذ اقامت را برای شما به همراه نمی‌آورد. شما باید این اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل کنید تا در نهایت اقامت شهروندی و دائم کشور روسیه را به دست آورید.

شرایط و قوانین مهاجرت به روسیه از طریق کار

در رابطه با این روش مهاجرتی باید گفت که پذیرش کارفرمایان روسی و پیگیری روند شما از کشور مبدا مراحلی است که باید برای کسب این ویزا طی شود. توجه داشته باشید که محدودیت سنی برای کار کردن در کشور روسیه وجود ندارد؛ اما اکثریت کارفرماهای موسسات و شرکت‌ها به افراد بالای ۳۵ تا ۴۰ سال پذیرش نمی‌دهند.

جزئیات شرایط مهاجرت از طریق ویزای کار

شما می‌توانید با دریافت ویزایی تحت عنوان تک ورود، در مدت زمان تقریبی ۹۰ روز امکان اشتغال در کشور روسیه را داشته باشید. ویزای چند بار ورود مدت زمان بیشتری نسبت به ۹۰ روز و کمتر از یکسال برای کارکردن در اختیار شما قرار می‌دهد. در حال حاضر نوع جدیدی از ویزای کاری طراحی شده که به افراد با تخصص بالاتر تعلق می‌گیرد، این ویزا برای مدت زمان طولانی‌تری به شما اجازه کار کردن خواهد داد.

توجه داشته باشید که اعتبار ویزا و شرایط پذیرش شما بسته به توانایی، مهارت، تخصص و شرایط شما متفاوت خواهد بود. تیم حرفه‌ای و بل تجربه اصطهباناتی با بررسی شرایط فردی‌ شما بهترین نوع مهاجرت را به شما پیشنهاد خواهد داد تا از راحت‌ترین مسیر به هدف خود دسترسی پیدا کنید

szgfde

شرایط و قوانین مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت و خرید ملک

خرید ملک، انتخاب دیگری است که می‌تواند برای مهاجرت به روسیه گزینه مناسبی باشد. شما از طریق ثبت شرکت و یا خرید ملک با شرایط و ضوابط خاص می‌توانید اقامت کشور روسیه را به دست آورید. خرید ملک با ارزش حداقلی  ۴۰۰ دلار، می‌تواند منجر به اخذ اقامت شما شود.

ثبت شرکت در کشور روسیه

برای اخذ اقامت سه ساله این کشور، می‌توانید شرکتی بدون داشتن شرایط خاصی در رابطه حداقل هزینه تاسیس کنید. اگر قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارید، می‌توانید با هزینه تقریبی ۱۳۰ هزار دلار که معادل ۱۰ الی ۵۰ میلیون روبل روسیی است، برای ثبت شرکت اقدام کنید.

توجه داشته باشید که استخدام ۱۰ فرد روسی، شرط دیگری برای کسب این اقامت است. از پرطرفدارترین زیر شاخه‌های آن می‌توان به هتل‌داری، کشاورزی، قطعات ماشین و تکنولوژی اشاره کرد. شما بنا به شرایط فردی خود می‌توانید از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت، اقامت ۱، ۲ و یا ۵ ساله کشور روسیه را به دست آورید.

شرایط و قوانین مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

ازدواج با شخص روسی مورد دیگری است که می‌تواند شما را به اقامت کشور روسیه برساند. توجه داشته باشید که شروطی در این باره وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ساکن بودن در کشور روسیه، اثبات واقعی بودن ازدواج و گذشتن ۳ سال از مدت زمان ازدواج اشاره کرد.

جمع‌بندی

برای مهاجرت به  روسیه، روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها تابع شرایط و قوانین خاصی است. پناهندگی یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به‌شمار می‌آید که به دلیل پر‌خطر و نا ایمن بودن، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. بهتر است که یک راه ایمن و قانونی را با کمک یک موسسه مهاجرتی با‌ تجربه برای مهاجرت انتخاب کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

 

 

 

 

انتهای پیام/
  • دبیر :

مهاجرت به روسیه تحصیل در روسیه تحصیل پزشکی در روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر