کد خبر: 1121983 A

بعد از آن در قرن شانزده میلادی کابینت در فرانسه و انگلستان رواج یافت و نوعی از معماری مدرن را همراه با خود متولد ساخت متریال کابینت ها در گذشته چوب درخت گردو و چوب بلوط بود اما امروز دیگر از مصنوعات چوبی مثل ام دی اف MDF صفحات کورین جایگزین شده و شاهد تکامل و تحولات عظیمی در این صنعت شدیم .

اگر علاقمند به کابینت سازی هستید و از ورود به مشاغل حوزه صنایع چوب لذت می برید مطالعه این مطلب به شما کمک خواهد کرد در انتخابهای خود تصمیمات خردمندانه تری را اتخاذ کنید

درباره کابینت سازی و تاریخچه آن

وقتی صحبت از دکوراسیون و تحول در آشپزخانه به میان می آید خانم ها انتخاب نوع کابینت رو قطعا به زبان خواهند آورد و یقینا کابینت سازی میتواند نقش اصلی در دکوراسیون زیبای یک آشپزخانه را به همراه داشته باشد. حرفه ای که تلفیقی از هنر و فن بوده و میتواند منابع و ثروت بسزایی را برای کابینت سازها به همراه بیاورد.

2

تاریخچه این شغل به سال 1300 میلادی در دوره رنسانس ایتالیا بر میگردد بعد از آن کل اروپا به صنعت چوب و ایجاد سازهای کابینتی روی آورد وسیله که میتوانست زیبایی و نظم را در یک خانه ایجاد کند .

بعد از آن در قرن شانزده میلادی کابینت در فرانسه و انگلستان رواج یافت و نوعی از معماری مدرن را همراه با خود متولد ساخت متریال کابینت ها در گذشته چوب درخت گردو و چوب بلوط بود اما امروز دیگر از مصنوعات چوبی مثل ام دی اف MDF صفحات کورین جایگزین شده و شاهد تکامل و تحولات عظیمی در این صنعت شدیم .

بهترین آموزشگاه کابینت سازی کجاست ؟ کجا آموزش را فرا بگیریم؟

وقتی حرف از آموزش کابینت سازی به میان می آید مهمترین نکته محل برگزاری کلاس کابینت سازی است اینکه یک آموزشگاه خوب را چگونه شناسایی کنیم و ویژگی های آن چیست؟

1-نوع و متد آموزش را بررسی کنید

 آیا براساس داده ها و نیاز بازار آموزش ارائه میشود و یا صرفا براساس یکسری مفروضات از پیش تعیین شده و غیرکاربردی حتما در انتخاب دوره کابینت سازی توجه کنید نکات کلیدی و کاربردی به شما انتقال پیدا کند

3

2-از اساتید مجرب و خبره بهره ببرید

انتقال تجربه از استادان کابینت ساز که در حال ارائه خدمات به بازار هستند بهترین گزینه است آنها به غیر داشتن مهارت از تجربیات و چالش های موجود در حرفه اگاه اند و میتوانند این تجربیات را به شاگردان خود منتقل کنند.

3-کارگاه کابینت از ابزارآلات مناسبی برخوردار باشد

کارگاه می بایست جهت انتقال دانش و مهارت از ابزارآلات مناسبی برخوردار باشد این امر منجر خواهد شد کیفیت آموزش دستخوش تغییر گردد.و نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

4-پشتیبانی آموزشی

آموزشگاههای برتر همواره مشاور و پشتیبان خوبی برای مهارت اموزان خود هستند آنها صرفا مسئولیت آموزش را برعهده ندارند بلکه میتوانند در ارائه مشاوره برای ایجاد کسب و کار هنرجویان خود نقش ایفا کنند.

درآمد کابینت سازی چقدر است؟

از دیدگاه Onet که به عنوان یکی از پایگاه های اطلاعاتی ارزشمند در حوزه اشتغال در ایالات متحده امریکاست درآمد هر ساعت کابینت ساز چیزی بالغ بر 18 دلار است و میتوان ماهیانه 3100 دلار و سالانه 37400 دلار در این شغل درآمد کسب کرد.

درآمد کابینت سازی در ایران بسته به مکان فعالیت ، نوع بازاریابی و تجربه میتواند حداقل برای کارگران ساده از 4میلیون تومان و تا 20 میلیون تومان برای استادکاران در ماه برآورد کرد.

4

آینده شغلی کابینت سازی چگونه است؟

پیش بینی و چشم انداز کابینت سازها به سبب میل جوامع به زیبایی در دکوراسیون و معماری مدرن روشن است.براورد میگردد این صنعت با تحولات بزرگی در زمینه نوع متریال و سازه های چوبی همراه خواهد بود و به طبع جهان با کمبود نیروی کار ماهر در این شغل مواجه خواهد شد.

5

پیش بینی درآمد کابینت سازی در ایران هم رابطه ای مستقیم با صنعت ساخت و ساز دارد براساس برنامه دولت سیزدهم توجه به بخش مسکن میتوان موتور محرکی برای تقاضای بالا در ساخت و ساز و به طبع این حرفه باشد.

 جمع بندی

کابینت سازی صرفا ساخت سازه های چوبی یا MDF در آشپزخانه نیست بلکه هر آنچه که بتواند در نقش یک چارچوب  برای نگهداری ، دکوراسیون و زیبایی در منزل مورد استفاده قرار بگیرد کابینت است مثل کمد دیواری  ،جاکفشی ،ویترین و... ما در این دوره که با متد آموزش در محیط کار واقعی و براساس مدل اموزش دوگانه شغلی آلمان است به غیر از آموزش تجربیات ارزنده ای را در این شغل کسب خواهید کرد.و در ضمن در دو پروژه کاملا واقعی مهارت آموزان دوره فرآیند نصب کابینت را نیز انجام خواهند داد.

جهت مشاوره رایگان و ثبت نام در دوره های آموزشی با  تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید : 02155323928- 02155092737 – 09032504111

انتهای پیام/
ایران درآمد کسب و کار مسکن برنامه دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر