کد خبر: 1096903 A

از دید اقتصادی به صنعت ساختمان سازی و بورس این حوزه کاری متوجه موضوعاتی از قبیل صرفه اقتصادی کلبه های چوبی نسبت به خانه های قدیمی بتنی و فلزی خواهید شد.

ویلا های چوبی با مهندسی نوین به اقتصادی ترین نوع سازه و بهترین گزینه انتخابی شناخته شده در اروپا است ولی در کشور عزیزمان متاسفانه هنوز به کارایی و ویژگی های مثبت این نوع سازه پی نبرده اند.

سازه پیش ساخته چیست؟

امروزه در مناطق نوساز کم تر ساختمان هایی با روش ساخت قدیمی به چشم می خورد.

اغلب به سازه های پیش ساخته روی آورده اند. سازه پیش ساخته سازه ای است که بصورت نیمه آماده نصب میگردد. به طوری که بیش از 50 درصد پروژه در کارخانجات انجام می شود و در واقع چهارچوب کلی خانه چوبی مشخص و ساخته می شود که به آن سازه ال اس اف چوبی نیز گویند. شرکت های بزرگی در این زمینه فعالیت دارند و از با سابقه ترین آن ها که اکثر مشتریان نیز از خدماتشان راضی بوده اند آوید چوب نام دارد. آوید چوب در زمینه طراحی و ساخت ویلا های چوبی و خانه های پیش ساخته چوبی و ال اس اف فعالیت دارد که سال هاست بنا بر دانش متخصصین مجموعه خود جزو سازندگان برتر خانه در بین همکاران و تازه کار ها جای نهاده است.

خانه چوبی در شمال

در شمال کشور به دلیل رطوبت بالا و بارش فراوان خانه هایی با سازه ی فلزی به هیچ وجه مناسب نیستند و در مواقعی خطرناک نیز می باشد زیرا به علت پوسیدگی ناشی از رطوبت ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد. به همین علت بهترین انتخاب مخصوصا در این مناطق استفاده از سازه های پیش ساخته است.

ساخت ویلا و طراحی داخلی

ساخت ویلا بصورت دلخواه و شخصی در زمین خود یکی از لذت بخش ترین امور می تواند باشد چرا که به صورت سفارشی سازی شده و طبق سلایق خود کلبه خود را می سازید. در حال حاضر مخصوصا در زمینه ی ساخت ویلا از سازه های بتنی و سنگی استفاده نمی شود و سازه های پیش ساخته جایگزین سازه های قدیمی شده است. زیبایی که یک ویلا چوبی به باغ و زمین شما می دهد هیچ سازه دیگری از جمله بتنی و فلزی نمی تواند مهیا کند. به دلیل ساختار زیبای چوب که هیچوقت تکراری نمی شود و رنگ های زیبایی که روی سطح آن ها را می پوشاند از تنوع بالایی برخوردار است. برای طراحی این نوع سازه ها اغلب از مهندسین محاسب برتر برای مهندسی سازه و استحکام استفاده می شود. بر خلاف نظرات و شایعه ها خانه چوبی از مقاومت بالایی برخوردار است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد چوب است.

تلعتع

هزینه ساخت یک ساختمان چوبی

با توجه به وارداتی بودن چوب مورد نیاز برای ساخت سازهای چوبی به طور متوسط برای هزینه ساخت یک ساختمان چوبی  280-300دلار  به ازای هر مترمربع می باشد که البته طبق نظر کارفرما امکان شخصی سازی پروژه امکان پذیر می باشد.

قیمت خانه پیش ساخته

محاسبه قیمت ویلا و خانه پیش ساخته بدست کارشناسان فروش محاسبه می گردد. کارشناسان فروش معمولا با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و اوضاع مالی مشتری در درجه دوم و در درجه اول متریالی که مورد استفاده قرار می گیرد محاسبه می کنند.

در برخی مواقع نوع شرکتی که برای ساخت با آن قرارداد می بندید در قیمت تفاوت زیادی دارد که به دلیل واردات و دیگر راه های تامین مصالح و خوراک سازه می باشد . قطعا در صورت تامین ارزان تر مصالح توسط شرکت سازنده خروجی نهایی کار نیز برای مشتری خانه های چوبی به صرفه تر و ارزان تر تمام می شود.

9غا9ه

مشتریان ویلای چوبی چه کسانی هستند؟

خانه های چوبی انتخاب افراد خاص پسند می باشد که با یک انتخاب درست میان خانه های قدیمی بتنی و چوبی ویلای چوبی را ترجیح می دهند. ساختمان های چوبی مزایا بسیاری زیادی نسبت به ساختمان های قدیمی دارند که با احتساب آن انتخاب خانه های فلزی و بتنی عجیب به نظر می رسد.

تاثیر رطوبت چوب در ساخت ویلای چوبی

چوب ماده ای است متخلخل که عمده مواد تشکیل دهنده آن آب دوست هستند .رطوبت یکی از ویژگی های اصلی چوب می باشد . میزان رطوبت چوب بستگی به میزان و مقدار آب موجود در چوب است . این مقدار رطوبت تاثیر مستقیمی  برای چوب استفاده شده در ساخت ویلای چوبی و خانه چوبی دارد. رطوبت چوب ، به صورت نسبت مقدار رطوبت به توده خشک در چوب بیان می شود.

مقدار رطوبت چوب و اثرمتقابلی که چوب و اجزای آن با آب دارد  در فناوری شیمیایی و مکانیکی چوب مهم است . با رطوبت بیش از حد یا ناکافی باعث متورم شدن چوب یا خشک شدن آن می شود زیرا برای نگهداری محصولات چوبی مانند کف پوش ها باید دمای اتاق و رطوبت را ثابت نگه داشت.

مقاومت خانه های چوبی در برابر آفات

یکی از دغدغه های در بین کارفرمایان در ایران این موضوع می باشد که آیا کلبه های چوبی در برابر آفات مقاوم هستند.

جواب بله هست از عمده مزیت های چوب کاج قطب شمال این می باشد که در برابر آفات بسیار مقاوم می باشند. چوب استفاده شده در ویلاهای پیش ساخته چوبی آوید چوب این موضوع می باشد با اینکه چوب مورد استفاده توانایی بالایی در برابر آفات دارد با این حال در کارخانجات آوید چوب بوسیله مواد نانو تمامی چوب سازه های چوبی در برابر آفات و حشرات مقاوم سازی می شود.

معماری محنصر بفرد خانه های چوبی

معماری منحصر بفرد کلبه و خانه های پیش ساخته ، چه خانه کوچک یک طبقه باشد چه ویلاهای پیش ساخته بزرگ ، نمایانگر احساس و شخصیت مالک می باشد. خانه های منحصر بفرد با طبق نظر کارفرما برای آرامش وآسایش می سازیم ، کنترل کیفیت بالا و زیبایی های بصری منحصر بفرد از جمله مزایای ویلاهای پیش ساخته چوبی می باشد.

 شما می توانید ایده ها و آرزوهای خود را با مهندسین سازه های چوبی به واقعیت تبدیل کنید.

منبع : آوید چوب

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
خانه پیش ساخته ویلا چوبی آوید چوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر