کد خبر: 1026445 A

خرید پسته مرغوب و درجه یک برای افرادی که تخصصی در این کار ندارند، کار سختی است؛ زیرا وقتی به یک آجیل فروشی می‌روید، تشخیص تفاوت کیفیت بین انواع پسته، به سادگی تشخیص کیفیت دیگر مواد غذایی نیست و انواع مختلف با قیمت‌های متفاوت، می‌تواند هر فردی را سردرگم کند.

 ما امروز در ایلنا به نقل از الوخشکبار که یک فروشگاه اینترنتی خرید آجیل و خشکبار است، قصد داریم تا نحوه تشخیص پسته خوب و با کیفیت و در ادامه خرید آن را به شما آموزش دهیم.

پسته مرغوب

همانطور که میدانید پسته یکی از گران ترین انواع آجیل است و هیچ کس دوست ندارد با صرف هزینه بسیار برای خرید پسته، با طعم تلخ و نا مطلوب یا مغز پسته کرم خورده مواجه شود. پسته مرغوب و با کیفیت بسیار تازه، ترد و خندان است و هیچ گونه سوراخ و کرم خوردگی در آن دیده نمیشود. طعم پسته خام نباید تلخ یا ترش باشد و اگر رنگ پوست آن تیره بود، مطمئن باشید که این پسته تازه نیست.

تشخیص پسته خوب

کمی با پسته خوب و با کیفیت آشنا شدید ولی نکته اصلی تشخیص پسته خوب برای خرید آن است. شما زمانی باید اقدام به خرید پسته نمایید، که به کیفیت و سلامت آن اطمینان داشته باشید. برای تشخیص پسته خوب و مرغوب، به نکاتی که در این قسمت گفته میشود، دقت نمایید.

1.پسته تازه

segft

همانطور که گفتیم پسته مرغوب باید تازه باشد. برای آنکه از تازه بودن آن اطمینان حاصل نماییم، بهترین راه میل کردن آن است. پسته تازه طعم خوبی دارد و در هنگام میل کردن بسیار نرم است. اگر پسته ای که قصد خرید آن را دارید، دارای این خصوصیات بود، احتمالا پسته تازه ای است.

2. پسته خندان

معمولا افراد علاقه مند هستند که پسته خندان خریداری نمایند. خندان بودن جزء ویژگی های یک پسته با کیفیت است و هرچه تعداد پسته بسته در خرید شما کمتر باشد، متعاقبا خرید بهتری داشته اید. نکته قابل تامل در این مورد، طبیعی بودن پسته است. این جمله بدان معنا است که پسته اگر به صورت طبیعی خندان باشد، پسته با کیفیت تری به شمار میرود.

در این میان افرادی هستند که برای مرغوب نشان دادن محصول خود، پسته های بسته را با عملیاتی که به آن آب خندان کردن میگویند، به صورت خندان در می آورند و با قیمت پسته خندان به فروش میرسانند. تشخیص خندان بودن پسته به صورت طبیعی یا غیر طبیعی بدین صورت است که شما تعدادی پسته را برداشته و در کنار گوش خود تکان میدهید. اگر صدای تق تق شنیدید، پسته به صورت غیر طبیعی خندان شده است و اگر این صدا را نشنیدید، پسته از ابتدا خندان بوده است.

3. رنگ غیر طبیعی

برای خرید پسته بهتر است که پسته خام را انتخاب نمایید؛ زیرا تشخیص کیفیت پسته خام بسیار راحت تر از پسته شور است. البته برخی افراد علاقه مند هستند که پسته شور مصرف نمایند. اگر از این دسته افراد هستید، پس باید از نداشتن رنگ غیر طبیعی آن اطمینان حاصل نمایید؛ زیرا بعضی از فروشندگان برای پوشاندن معایب محصولات خود از این رنگ های غیر طبیعی استفاده میکنند و در این صورت مشتریان هم متوجه این ایرادات نمیشوند.

برای تشخیص این نکته کافی است تعدادی پسته شور را برای مدت کوتاهی در بین مشت خود قرار دهید. اگر پس از باز کردن مشت خود، دستتان رنگی شد، حتما این پسته ها رنگ شده اند. روش دیگر هم استفاده از یک دستمال مرطوب به جای دست است. بدین صورت که شما پسته ها را به یک دستمال مرطوب میمالید و در صورت رنگی شدن دستمال، پسته از رنگ غیر طبیعی برخوردار است.

4. خرید از فروشگاه های معتبر و پر فروش

بهترین و مهمترین روش برای برخورداری از پسته با کیفیت و مناسب، خرید پسته از یک فروشگاه معتبر و پر فروش است. خرید از این فروشگاه ها چندین مزیت بزرگ دارد که میتواند مشتریان را به خرید از آن ها مجاب نماید.

اولین مزیت بزرگ این فروشگاه ها این است که محصولات آن ها به صورت بسته بندی و دست چین میباشد. شما وقتی پسته را به صورت فله ای خریداری میکنید، احتمال دارد در بین آنها تعدادی پسته بسته نیز وجود داشته باشد که این امر کاملا طبیعی است اما پسته بسته بندی شده این ویژگی را دارد که کاملا دست چین است و پسته بسته در آن مشاهده نمیشود.

دومین مزیت این فروشگاه ها، پر فروش بودن آنها است. این ویژگی سبب میشود که محصولات آنها زود به زود به فروش برسند و همواره محصول جدید و تازه در فروشگاه آنها موجود باشد. به این ترتیب هیچگاه محصول کهنه در این فروشگاه ها یافت نمیشود و شما از تازه بودن محصول خریداری شده خود مطمئن خواهید بود.

سومین مزیت مهم در مورد این نوع فروشگاه ها، وجود مشتریان بسیار آنها است. نکته محتمل در مورد فروشگاهی که مشتریان بسیاری دارد این است که کیفیت محصولات آن به حدی بوده است که توانسته نظر این تعداد افراد را به خود جلب نماید.

نکات مهم دیگری در مورد نحوه تشخیص پسته خوب و مرغوب وجود دارد که شما میتوانید بر روی اینجا کلیک نمایید و از این نکات مهم بهره مند گردید.

فروشگاه اینترنتی الوخشکبار

drhydr

یکی از آن دسته فروشگاه های معتبر و پر فروش در زمینه خرید آجیل و خشکبار از جمله پسته، فروشگاه اینترنتی الوخشکبار است. این فروشگاه اینترنتی که شعبه حضوری آن در شهر کرج قرار دارد، توانسته است مشتریان مختلفی از سراسر کشور داشته باشد. محصولات این فروشگاه که شامل انواع آجیل، خشکبار، برنج و زعفران است، از بالاترین کیفیت برخوردار میباشد که مشتریان بسیار و رضایت این افراد، مصداق بارز کیفیت محصولات الوخشکبار است.

نکته قابل ذکر در مورد محصولات الوخشکبار، فروش آنها با تضمین کیفیت است. تضمین کیفیت محصولات الوخشکبار بدین معنا است که مشتری در صورت عدم رضایت از خرید اینترنتی خود، میتواند تا 48 ساعت پس از دریافت محصول، آن را بازگرداند و پول خود را پس بگیرد. با توجه به تحقیق و بررسی های صورت گرفته ، خرید از فروشگاه های معتبری همچون الوخشکبار میتواند یک خرید مناسبی را برای افراد در پی داشته باشد.

انتهای پیام/
الوخشکبار خرید پسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر