کد خبر: 165299 A

ارباب خبرداد:

خردادماه و با برگزاری مرحله بعدی انتخابی ترکیب تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا مشخص خواهد شد.

مربی تیم کاراته نوجوانان، جوانان و امید دختران گفت: خردادماه و با برگزاری مرحله بعدی انتخابی ترکیب تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا مشخص خواهد شد.

به گزارش ایلنا، فرخناز ارباب ضمن بیان مطلب فوق گفت: اولین جلسه تمرینی هفته گذشته تشکیل شد و کاراته کاها با انگیزه بالا و دل و جان تمرین کردند. برخی از این افراد بخصوص در رده نوجوانان خیلی بی‌تجربه هستند و حتی در لیگ هم مبارزه نکرده‌اند، جوانان نسبتاً شرایط خوبی دارند و اردونشینان امید هم با تجربه هستند. سعی می‌کنیم تا زمان مسابقات قهرمانی آسیا تیمی آماده را راهی رقابت‌ها کنیم و نتیجه خوبی کسب کنیم.

ارباب گفت: در حال حاضر ۲۳ نفر در بخش کومیته حضور دارند که در برخی اوزان ۲ و در بعضی اوزان هم ۳ نفر شرکت دارند. در کاتای رده های سنی مختلف در هر بخش تیمی۲ تیم و در بخش انفرادی هم ۲ کاتارو حاضر هستند.

مربی تیم ملی کاراته با اشاره به اینکه کاراته‌کاها باید در ۱۱ مرحله اردوی آماده‌سازی تا زمان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنند، گفت: دوشنبه تا جمعه هر هفته بچه‌ها در اردو هستند و برنامه‌ریزی به گونه‌ای است که در فصل امتحانات لطمه‌ای به تحصیل نفرات حاضر در اردو وارد نشود.

ارباب با تاکید بر اینکه جو صمیمانه‌ای بین مربیان تیم‌های ملی وجود دارد، گفت: اکثر اردوهای تیم ملی را در تهران برگزار می‌کنیم. با این حال چند استان هم درخواست میزبانی داده‌اند که در صورت صلاحدید فدراسیون اردوی آمادگی را در این استان‌ها پیگیری خواهیم کرد.

وی در خصوص کاتای تیمی بانوان بزرگسال گفت: بار دیگر تیم کاتای مهسا افسانه، الناز تقی‌پور و نجمه قاضی‌زاده در کنار هم و در مسابقه انتخابی دانشجویان قرار است به میدان بروند. این تیم سال‌ها در کنار هم بوده و تجربه خوبی دارد و هزینه زیادی برای آن شده و حیف است کاراته ایران از وجود چنین تیم خوبی بی‌بهره باشد.

ارباب ادامه داد: تیم کاتای بانوان تجربه حضور در مسابقات آسیایی را داشته و چند مدال هم کسب کرده و اگر در انتخابی‌ها موفق عمل کند این شانس را دارد که در جهانی آلمان که به نتیجه قابل قبولی دست یابد.

آلمان ایران تیم ملی تیم های ملی رقابت مسابقات قهرمانی آسیا انتخابی نوجوانان کاتای ارباب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر