کد خبر: 394987 A

استاندار ایلام:

ایلنا: استاندار ایلام گفت: گسترش صنایع پایین دستی و ایجاد شهرک‌های صنعتی و شرکت‌های پتروشیمی در استان گامی مهم در جهت توسعه است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در دیدار محمدزاده معاون عمرانی و محیط زیست و عابدینی مدیر امور شهرک و نواحی صنعتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: منابع غنی و مواد اولیه موجود در استان شرایط را برای توسعه صنایع تبدیلی فراهم کرده به طوری‌که می‌توان علاوه بر نیازهای داخلی، صادرات محصولات به کشورهای دیگر را هم در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه این استان دارای پتانسیل‌های خوبی در توسعه صنایع پتروشیمی است، تاکید کرد: همت و تلاش بخش خصوصی کارآمد می‌تواند استان را در وضعیت مطلوب و ویژه اقتصادی قرار دهد.

در این نشست که آخرین وضعیت شهرک صنعتی شماره 2 ایلام و چگونگی تامین زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بررسی شد استاندار ایلام بر همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی، حل مشکلات و رفع موانع اجرای طرح‌های صنعتی در استان تاکید کرد.

مروارید بیان کرد: راه‌اندازی این شهرک در مجاورت پتروشیمی ایلام در آینده منطقه تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند زمینه ایجاد اشتغال جوانان و توسعه صنایع پائین دستی پتروشیمی را فراهم آورد.

معاون عمرانی و محیط زیست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز در این دیدار ابراز داشت: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان‌ها، فعالیت ما در حوزه‌های کمک‌های مالی، راه‌اندازی مجتمع‌های کارگاهی، مراکز رشد، شهرک‌های صنعتی و شهرک‌های فناوری با هدف استقرار و توسعه صنعت، ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری است.

محمدزاده با بیان اینکه در ایلام 385 هکتار زمین صنعتی داریم که از این میزان 160 هکتاردر 14 نقطه برای توسعه شهرک‌ها و صنعت واگذار کرده‌ایم، گفت: ما هم مسائل زیست محیطی را رعایت کرده و هم تلاش داریک کمترین آسیب به منابع طبیعی برسد و در این راستا بیش از 8 هزار هکتار فضای سبز نیز ایجاد کرده‌ایم.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز در این نشست بیان کرد: 75 هکتار زمین خریداری شده که برآورد اولیه ارزش آن 15 میلیارد تومان است.

مرتضی دارایی گفت: امکان ایجاد کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنایع پایین‌دستی در تمام نقاط کشور؛ برخلاف صنایع بالادستی که به دلیل نیاز بالا به مواد اولیه و حجم سرمایه‌گذاری بالا و همچنین دسترسی به بازارهای جهانی، فقط باید در کنار ذخایر هیدروکربوری یا دریا ایجاد شوند، توجیه اقتصادی دارد.

محیط زیست شرکت شهرکهای صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر