کد خبر: 179726 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، وقف را یکی از بهترین و موثرترین شیوه های مردمی کردن اقتصاد در جامعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، وقف را یکی از بهترین و موثرترین شیوه های مردمی کردن اقتصاد در جامعه دانست.

به گزارش ایلنا از ایلام؛ حجت الاسلام محمد کاروند اظهار کرد: با همگانی شدن فرهنگ وقف، ثروت بین اقشار ضعیف و نیازمند حمایت جامعه، تقسیم و مشکلات فراوانی از پیش روی جامعه و دولت برداشته می شود.

وی مهمترین روش به منظور گسترش فرهنگ وقف تبلیغ از طریق رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما دانست و افزود: دولت می تواند با اختصاص اعتبار به منظور ساخت برنامه هایی با مضمون وقف به صورت مستقیم و غیرمستقیم زمینه همگانی شدن وقف را فراهم کند.

حجت الاسلام کاروند، تصریح کرد: استان ایلام از لحاظ وقف انتفاعی به ویژه وقف برای مسجد و حسینیه مشکلی نداشته ولی در زمینه وقف منفعتی نیازمند تبلیغ و فرهنگ سازی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، با بیان اینکه تاکنون ۳۷۶ موقوفه استان در سامانه جامع بقاع و موقوفات کشور به ثبت رسیده است، یادآور شد: تعداد موقوفات ثبتی در سال ۹۲،۴۰ مورد و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۷ مورد وقف جدید در استان به ثبت رسیده است.

وی، اضافه کرد: از بین موقوفات صورت گرفته خوشبختانه تعدادی با نیت کمک به ایتام، گسترش فرهنگ وقف، آموزش قرآن، نماز و روضه خوانی حضرت فاطمه زهرا(س) وقف شده است.

حجت الاسلام کاروند به برنامه های سال ۹۲ اداره کل اوقاف استان در خصوص گسترش فرهنگ وقف اشاره کرد و افزود: اعزام روحانیون تبلیغی در ایام محرم، صفر، رمضان و فاطمیه به مناطق مختلف استان با محوریت تبلیغ وقف، برگزاری همایش وقف، رسانه و یاوران وقف به منظور تجلیل از واقفان استان، برگزاری نشست های متعدد با اصناف و بازاریان، دانشگاهیان و اساتید به منظور آشنایی اقشار مردم با کارکردهای وقف از جمله این برنامه ها بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام، ساخت تیزر تبلیغ وقف و پخش از سیمای استان، برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع وقف، ساخت ۲۵ برنامه ۵ دقیقه ای جهت پخش از سیمای ایلام، تهیه و توزیع بروشور و برپایی نمایشگاه عکس، پوستر و دیوارنویسی با مضمون وقف در سطح شهر ها و بقاع متبرکه استان از دیگر این برنامه هاست.

اقتصاد اوقاف و امور خیریه جامعه حضرت فاطمه زهرا دولت رسانه صدا و سیما محرم مشکلات ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر