کد خبر: 179725 A

رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام:

در سال جاری ۴۷ طرح عمرانی با ۴ برنامه شاخص در سطح اماکن متبرکه این استان در دستور کار برنامه های این اداره کل قرار دارد.

رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، گفت: در سال جاری ۴۷ طرح عمرانی با ۴ برنامه شاخص در سطح اماکن متبرکه این استان در دستور کار برنامه های این اداره کل قرار دارد.

به گزارش ایلنا از ایلام؛ نصرت الله کشاورز رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، اظهار کرد: در سال جاری ۴۷ طرح برای توسعه و عمران بقاع متبرکه و امام زادگان این استان اجرا می شود که نسبت به سال گذشته ۱۰ طرح عملیاتی افزایش یافته است.

وی، تصریح کرد: از بین طرح های عمرانی امسال ۴ طرح به صورت ویژه و شاخص در نظر گرفته شده که توسعه شبستان امام زاده علی صالح(ع) با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال به گستره یک هزار و ۴۸۱ مترمربع در دو فاز، تخریب و بازسازی بقعه امام زاده عباس(ع) سیروان، کاشی کاری گنبد امام زاده حاج بختیار(ع) چوار و امام زاده عباس(ع) دهلران از جمله این طرح هاست.

کشاورز، بیان کرد: این اداره کل در سال گذشته با اجرای ۳۷ طرح عمرانی در بقاع متبرکه اقدام به توسعه و مرمت اماکن مذهبی نموده که در مجموع ۱۴ میلیارد ریال از محل نذورات مردمی صرف این طرح های عمرانی شده است.

رئیس اداره بهره برداری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان ایلام، اضافه کرد: بقاع متبرکه و امام زادگان این استان در راستای رونق و گسترش گردشگری مذهبی در این استان مهم و تاثیرگذار بوده و ارتقای این امر همت و توجه بیشتر مسئولان نسبت به فراهم کردن زیرساخت های لازم در این اماکن را می طلبد.

وی، خاطرنشان کرد: برای توسعه و عمران بقاع متبرکه و امام زادگان این استان با توجه به کمبود اعتبارات ملی و استانی، نیازمند کمک ها و مساعدت های مردم ولایت مدار و شیعه استان هستیم.

شاخص شیعه گردشگری استان اداره عمرانی ایلام دستور متبرکه بقاع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر