کد خبر: 326005 A

ایلنا: با استفاده از دستگاه TBM،عملیات حفاری مکانیزه تونل فاضلابرو غرب تهران از سال آینده آغاز و عملیات تونل سازی شتاب می گیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت فاضلاب تهران، مسعود رضا ثامنی، مدیرنظارت بر اجرای خطوط انتقال فاضلاب تهران، در خصوص روند اجرای پروژه های مربوط به خطوط اصلی فاضلاب، گفت:« در حال حاضر پروژه خط انتقال فاضلاب غرب تهران به طول 12 کیلومتردر دست اجرا است که با استفاده از یک دستگاه مدرن حفر تونل زیر زمینی، روند اجرای این پروژه بدون وقفه انجام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه به موازات انجام حفاری زیر زمینی،سرعت انتقال خاک حاصل از عملیات حفاری یا عملیات خاک برداری از سوی واگن های مخصوص به خارج از سایت هدایت پیدا خواهد کرد،یادآوری کرد: دراین پروژه باید حدود 12 کیلومتر مجراسازی انجام شود. ضمن اینکه حفاری کل مسیر با قطر4 مترصورت می گیرد. همچنین در بخش انتهایی پروژه یعنی از محل شفت ورودی تا محل تصفیه خانه حدود هزار و 300 متر از پروژه به صورت کانال ساخته و اجرا می شود که نشان از حجم گسترده عملیات خاک برداری و احداث دارد.

ثامنی،یکی از نتایج مثبت بهره گیری فناوری پیشرفته در عملیات تونل سازی را تسریع در اجرای طرح ها اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه عملیات لوله گذاری خطوط اصلی فاضلاب غرب تهران در سطح معابر انجام می شود، به لحاظ حجم عملیات خاکی با مشکلات عمده ای همچون برخورد با موانع، تامین تاسیسات مورد نیاز، ترافیک شهری در محدوده اجرای طرح روبروهستیم واین مخاطرات سبب شده تا به شکل خاصی پروژه ها عملیاتی شوند،اما سرعت بخشیدن در روند اجرای طرح ها می تواند مشکلات عملیاتی طرح ها را تعدیل کند.

 وی با اشاره به اینکه استفاده از فناوری های نوین برای تسریع در روند اجرای طرح های شهری الزامی است،یاد آوری کرد که هزینه خرید این دستگاه، از محل اعتبارات اعطایی بانک توسعه اسلامی جهت توسعه تونل فاضلابرو غرب تهران تامین می شود،  تصریح کرد: طبق توافق با بانک توسعه اسلامی بالغ بر 174 میلیون یورو به منظور اجرای خط انتقال و تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران اختصاص یافته است و بازپرداخت این وام از محل فروش پسآب و سایر مدلهای مالی تامین می شود. درسالهای اخیر دو پروژه اجرای تونل فاضلاب غرب تهران، همچنین تصفیه خانه غرب تهران که هم اکنون برای انتخاب پیمانکار در مرحله برگزاری مناقصه بین المللی است، با اعتبارات بانک توسعه اسلامی عملیاتی می شود.

ترافیک روابط عمومی فناوری مناقصه یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر