کد خبر: 242500 A

رییس‌جمهوری خبر داد:

برای پیشرفت و توسعه کشور نیازمند سرمایه هستیم زیرا بدون سرمایه توسعه محقق نمی‌شود؛ باید سرمایه‌های مختلف را در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات جذب کنیم.

رییس‌جمهوری از افزایش تولید برق هسته‌ای به میزان سه‌هزار مگاوات خبر داد.


به‌گزارش ایلنا، و به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین " حسن روحانی " در نشست شورای اداری استان بوشهر، با تاکید بر اینکه باید با وحدت و هماهنگی از فرصت‌های موجود برای توسعه کشور استفاده کرد، از وفاق و همدلی میان مسئولان مختلف استان بوشهر ابراز خرسندی کرد و گفت: هرچه مشترکات ما بیشتر شود، بهتر می‌توانیم برای آبادانی کشور تلاش کنیم که این امر به نفع مردم خواهد بود.


رییس‌جمهوری با اشاره به اوضاع منطقه، بر توازن توسعه میان شمال و جنوب آبراهه خلیج فارس تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم شمال خلیج فارس به‌عنوان منطقه مهم در کل خاورمیانه و ازجمله این آبراهه محفوظ بماند و این امر، با توسعه و آبادانی که در سایه همدلی و وفاق امکان‌پذیر است، حاصل می‌شود.


روحانی افزود: برای پیشرفت و توسعه کشور نیازمند سرمایه هستیم زیرا بدون سرمایه توسعه محقق نمی‌شود؛ باید سرمایه‌های مختلف را در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات جذب کنیم.


رییس‌جمهوری با تاکید بر تشویق سرمایه‌گذاران داخلی، اظهار داشت: این امر افزون‌بر نجات کشور از آثار نقدینگی سرگردان، به توسعه زیرساخت‌ها کمک خواهد کرد، اما باید درنظر داشته باشیم که درصورت ناامنی، سرمایه فرار خواهد کرد.


روحانی اظهار داشت: ما در منطقه نخستین کشور دارای نیروگاه اتمی هستیم که با فعال شدن دو واحد نیروگاهی دیگر، استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای توسعه خواهد یافت.


رییس‌جمهوری با اشاره به افزایش تولید برق هسته‌ای به میزان سه‌هزار مگاوات، گفت: این اتفاق برای استان بوشهر مهم است، زیرا ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای به دنبال خود فناوری‌های نوین علمی را به ارمغان می‌آورد و به توسعه استان بوشهر منجر خواهد شد.


روحانی با تاکید بر اینکه در بخش‌های مختلف فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، باید گام‌های بلندتری برداریم، تصریح کرد: ایران به‌خاطر توطئه دیگران هزینه بیشتری برای استفاده از این فناوری پرداخته است و باید از مزایای آن بیشتر بهره‌مند شود و باید ایران در آینده کشوری نیروگاه‌ساز شود.


رییس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک کشور، خواستار استفاده بیشتر از علم، دانش، فناوری و سرمایه در این عرصه شد.


روحانی ضمن قدردانی از همه زحمت‌کشان و مهندسان ایرانی حاضر در پارس جنوبی، نیروگاه اتمی، بندر بوشهر و کسانی که در ساخت راه‌ها کار می‌کنند، اظهار داشت: دولت نیز در حد توان تمام مساعی خود را برای توسعه استان به‌کار خواهد گرفت.


رییس جمهوری همچنین بار دیگر از مردم میهمان‌نواز و خونگرم استان بوشهر که در دو روز گذشته برای استقبال از وی در فرودگاه، خیابان و ورزشگاه حضور داشتند، قدردانی کرد.


روحانی افزود: وزرا و معاونان در روزهای گذشته به شهرستان‌های استان سفر کرده‌اند و مطالبه‌های مردم را شنیده‌اند. گزارش‌‌ها را مطالعه و مطالبه‌های آنان را دنبال و پیگیری خواهم کرد.

افزایش تولید برق هسته‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر