کد خبر: 236798 A

وزیر نفت:

رشد مصرف گاز در بخش های خانگی را حدود ۱۰ درصد عنوان و این مساله را یکی از چالش های اصلی در بخش مصرف که بایستی با برنامه ریزی دقیق اصلاح شود.


وزیر نفت گفت: باید مصارف گاز در بخش های خانگی را بدون اینکه مشکلی برای رفاه مردم ایجاد شود، استانداردسازی و فرهنگ استفاده بهینه از انرژی در کشور را جایگزین فرهنگ کنونی نماییم.

به گزارش ایلنا، بیژن نامدار زنگنه در جلسه هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران، اصلاح الگوهای مصرف گاز طبیعی در بخش های خانگی و صنعتی را از اولویت های وزارت نفت برای استفاده بهینه از این ثروت خدادی برشمرد و افزود: بهینه سازی تجهیزات گازسوز، موتورخانه ها، نیروگاه ها و همه بخش هایی که از انرژی گاز استفاده می کنند امری بسیاری حیاتی است.


وزیر نفت، رشد مصرف گاز در بخش های خانگی را حدود ۱۰ درصد عنوان و این مساله را یکی از چالش های اصلی در بخش مصرف که بایستی با برنامه ریزی دقیق اصلاح شود، دانست.


وی تاکید نمود: بایستی مصارف گاز در بخش های خانگی را بدون اینکه مشکلی برای رفاه مردم ایجاد شود، استانداردسازی و فرهنگ استفاده بهینه از انرژی در کشور را جایگزین فرهنگ کنونی نماییم.


زنگنه با اشاره به اینکه اصلاح موتورخانه ها، لوازم و تجهیزات گازسوز و استانداردسازی در بخش های نیروگاهی گام های مهمی است که باید به آن پرداخته شود، تصریح نمود: در این بخش نقش مردم بسیار اساسی و حائز اهمیت است چراکه اگر با این حجم مصرف گاز در بخش خانگی پیش برویم طی ۱۰ سال آتی با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.


وزیر نفت در ادامه جلسه به موفقیت های حاصل شده در مساله تولید گاز نیز اشاره و دستیابی به این امر را حاصل تلاش جمعی در بخش های بالادست و پایین دست و پیمانکاران دانست و افزود: این افزایش تولید تا پایان سال به ۱۰۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید و در حال حاضر این رقم از مرز ۷۰ میلیون متر مکعب گذشته است.


وی برنامه ریزی های شرکت ملی گاز ایران برای انتقال این حجم از گاز تولیدی را قابل تقدیر دانست و گفت: برای سالهای آتی نیز با توجه به افزایش تولید و پروژه های آتی پارس جنوبی بایستی برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.


در ابتدای این جلسه مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نیز به دستاوردهای یک سال و نیم گذشته این شرکت اشاره و افزود: افزایش ظرفیت انتقال حدود ۸۰ میلیون متر مکعب گاز از پارس جنوبی به داخل کشور طی سال جاری حاصل تلاش همه کارکنان صنعت گاز است.


حمیدرضا عراقی، راه اندازی بیش از ۵ ایستگاه و تاسیسات تقویت فشار و خط دهم سراسری را حاصل برنامه ریزی های دقیق دانست و عنوان نمود: هم اکنون آمادگی کامل برای انتقال مابقی گاز تولیدی در سالجاری وجود دارد.


مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، ایجاد انضباط مالی در این شرکت و استفاده از نیروهای متخصص و شایسته برای پست های مدیریتی صنعت گاز را از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته عنوان و حاصل آن را اقدامات هماهنگ شرکت ملی گاز ایران برای تحقق اهداف وزارت نفت دانست.


وی پرداختن به مبحثمهم " اعتمادسازی " در شرکت ملی گاز ایران را یکی از اولویت های اصلی این شرکت با هدف ایجاد اعتماد عمومی در درون سازمان و همچنین اصلاح ارتباطات درون و برون سازمانی برای ایجاد اعتماد عمومی با مردم ذکر و برگزاری نشست ها و جلسات گوناگون با حضور اساتید، مدیران و کارکنان شرکت و تنظیم ساز و کارهای استاندارد برای ایجاد ارتباط استاندارد و هدفمند در بخش های مختلف شرکت، پیمانکاران، تولید کنندگان و کارکنان را از اقدامات انجام شده در این خصوص برشمرد.


این گزارش می افزاید، اعضای هیئت مدیره و مدیران حاضر نیز در جلسه گزارش تحت مدیریت خود ارائه نمودند.

مصرف گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر