کد خبر: 236766 A

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تشریح کرد:

برنامه‌ریزی شده است تا هرکدام از شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق با تعاملی که با صنایع و مشترکان دیماندی خواهند داشت، دست‌کم حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساعت در ماه‌های تیر و مرداد ۹۴ بار این‌دسته از مشترکان را ۴۰ درصد کاهش دهند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی جزئیات برنامه‌های تامین برق تابستان ۹۴ را تشریح کرد.


به گزارش ایلنا، هوشنگ فلاحتیان، اظهار داشت: ما به‌صورت متعارف همه ساله ظرفیت‌های جدیدی را به ظرفیت‌های موجود اضافه و نیازهای سال بعد را تامین می‌کنیم.


وی افزود: در کنار آن نیز برنامه‌ریزی‌هایی در سمت تقاضا جهت کاهش پیک مصرف برق انجام می‌شود.


وی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، بخش گاز نیروگاه کهنوج به ظرفیت ۳۲۴ مگاوات و واحدهای ۲ تا ۴ نیروگاه گنو در بندرعباس درمجموع به ظرفیتی حدود ۵۰۰ مگاوات برای تامین برق سال آینده وارد مدار می‌شود، اظهار داشت: یک واحد از نیروگاه چادرملو به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات پس از تابستان ۹۳ به مدار پیوست که ظرفیت جدیدی برای سال ۹۴ حساب می‌شود.


فلاحتیان یادآور شد: یک واحد از نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سیاه‌بیشه به ظرفیت ۲۵۰ مگاوات نیز برای تامین برق تابستان ۹۴ وارد مدار می‌شود.


وی ابراز امیدواری کرد: با اضافه شدن ۱۲۳۶ مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های بزرگ، حدود ۸۰ مگاوات نیروگاه‌های تولیدپراکنده و ۲۰ مگاوات نیروگاه بادی کهک قزوین به‌صورت عملی بیش از ۱۳۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی وارد مدار شود.


معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از پیش‌بینی پیک بار حدود ۵۱ هزار مگاواتی در تابستان سال آینده خبر داد و گفت: امسال قابلیت تولید ما کمتر از ۴۸ هزار مگاوات بود؛ بنابراین برای تامین برق پایدار باید طرف تقاضا را نیز مدیریت کنیم.


وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده است تا هرکدام از شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق با تعاملی که با صنایع و مشترکان دیماندی خواهند داشت، دست‌کم حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساعت در ماه‌های تیر و مرداد ۹۴ بار این‌دسته از مشترکان را ۴۰ درصد کاهش دهند.


فلاحتیان افزود: انتظار داریم حدود ۲۰۰۰ مگاوات پیک‌سایی در سال ۹۴ داشته باشیم که شرکت توانیر سهم پیک‌سایی هر استان را مشخص کرده است.


وی با بیان اینکه امیدواریم با وارد شدن بیش از ۱۳۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی و ۲۰۰۰ مگاوات مدیریت بار، تابستان سال آینده را مدیریت کنیم، خاطرنشان کرد: تلاش‌مان این است که باوجود کاهش سرمایه‌گذاری در احداثنیروگاه، خطوط انتقال و پست در سال‌های اخیر، با همکاری مشترکان تابستان سال آینده را بدون خاموشی سپری کنیم.

تامین برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر