کد خبر: 236724 A

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان:

تهران و اسلام آباد برای لغو جریمه ٢٠٠ میلیون دلار در ماه به خاطر تاخیر طرف پاکستانی در انجام تعهداتش در قبال قرارداد خط لوله گاز، توافق کرده اند.

در حالی که رسانه های داخلی با استناد به خبرگزاریهای خارجی از بخشش جریمه ماهانه ٢٠٠ میلیون دلاری پاکستان خبر می دهند، وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان به خبرگزاری ایرنا گفت: تهران و اسلام آباد به توافقهایی در زمینه اجرای طرح خط لوله گاز دست یافته اند و دیدارها و گفتگوها میان دو طرف برای بررسی چگونگی اجرای این طرح ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، شاهد خاقان عباسی، وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان با بیان این که مسئولان شرکتهای ایرانی و پاکستانی امضا کننده قرارداد خط لوله گاز(شرکت ملی نفت ایران و شرکت سیستم های خطوط لوله بین ایالتی پاکستان ISGS) ظرف چند روز آینده برای بررسی جزئیات نحوه اجرای این طرح و گفتگو در باره برخی مسائل باقیمانده، در اسلام آباد دیدار خواهند کرد، افزود: هنوز روز دقیق نشست میان مسئولان دو شرکت یاد شده مشخص نشده است.

وی در باره مصاحبه ای که به تازگی روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز از وی منتشر کرده است، ادعای این رسانه انگلیسی را مبنی بر توافق تهران و اسلام آباد مبنی لغو جریمه ٢٠٠ میلیون دلار در ماه به خاطر تاخیر طرف پاکستانی در انجام تعهداتش در قبال قرارداد خط لوله گاز، کاملا تکذیب کرد و گفت: هرگز چنین حرفی را در مصاحبه با خبرنگار فایننشال تایمز مطرح نکرده است.

روزنامه فایننشیال تایمز روز شنبه نوشت: تهران و اسلام آباد برای لغو جریمه ٢٠٠ میلیون دلار در ماه به خاطر تاخیر طرف پاکستانی در انجام تعهداتش در قبال قرارداد خط لوله گاز، توافق کرده اند.

بخشش جریمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر