کد خبر: 230810 A

در پیام مدیر عامل شرکت ملی نفت به نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان مطرح شد؛

حرکت اساسی صنعتگران صنعت نفت در مسیر اعتلای ایران با درک درست ضرورت تحقق کامل اهداف، ‌فراهم نمودن ساز و کارها و زیر ساختهای بومی سازی فناوری و تجهیزات مورد نیاز این صنعت بوده است که سیر تحول آن از ساخت قطعات کوچک و نیازها اولیه صنعت آغاز و به تولید پیچیده ترین تجهیزات راهبردی منتهی گردیده است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت گفت: حرکت اساسی صنعتگران صنعت نفت در مسیر اعتلای ایران با درک درست ضرورت تحقق کامل اهداف، ‌فراهم نمودن ساز و کارها و زیر ساختهای بومی سازی فناوری و تجهیزات مورد نیاز این صنعت بوده است که سیر تحول آن از ساخت قطعات کوچک و نیازها اولیه صنعت آغاز و به تولید پیچیده ترین تجهیزات راهبردی منتهی گردیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رکن الدین جوادی، مدیر عامل شرکت ملی نفت در پیامی که در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان قرائت شد با بیان اینکه ایران به عنوان یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر نفت وگاز جهان در صد سال گذشته در تامین انرژی نقش کلیدی و اساسی داشته است، گفت: با این وجود نحوه اداره صنعت نفت در سالهای قبل از انقلاب به گونه ای بوده است که این صنعت به عنوان نماد و سمبل وابستگی اقتصاد ایران شناخته می شده وکمترین بهره را از حیثاین نقش آفرینی در زمینه تامین منافع ملی داشته است.

وی افزود: با پیروزی انقلاب و تحولات اساسی در باورها و بنیان های اقتصادی، اجتماعی وسیاسی کشور رسیدن به استقلال و بی نیازی از بیگانگان به عنوان سرفصل و اولویت اصلی مجموعه وزارت نفت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: راهبری و عهده داری مدیریت صنعت نفت در بخش بالادستی و پایین دستی نخستین قدم در مسیر خود اتکایی و قطع وابستگی به بیگانگان بود که به تخصص کارشناسان این صنعت تحقق یافت.

جوادی ادامه داد: حرکت اساسی صنعتگران صنعت نفت در مسیر اعتلای ایران با درک درست ضرورت تحقق کامل اهداف، ‌فراهم نمودن ساز و کارها و زیر ساختهای بومی سازی فناوری و تجهیزات مورد نیاز این صنعت بوده است که سیر تحول آن از ساخت قطعات کوچک و نیازها اولیه صنعت آغاز و به تولید پیچیده ترین تجهیزات راهبردی منتهی گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: در سالیان اخیر به سبب تحریم های اعمال شده علیه کشورمان شرکت نفت تهدید ناشی از تحریم را به فرصتی برای شکوفایی و بالندگی در حوزه های تولید دانش، بومی سازی فناوری های مرتبط با صنعت و توسعه چشم گیر ساخت داخل بدل کرده است.

وی یادآور شد: تلاش مستمر متخصصان، ‌خلاقیت، ابتکار بخشهای پژوهشی ومهندسی ساخت داخل به ویژه در سالهای اخیر افق تازه ای به روی این صنعت گشوده است تدوین دانش فنی و تولید انبوه قطعات حساس و ماشین آلات پیچیده فرآیندی از ثمرات این تلاش است.

وی افزود: مجموعه این اقدامات علاوه بر ایجاد وضعیت پایدار در تولید و اجرای بهنگام پروژه ها رونق واحدهای صنعتی و ایجاد فرصتهای شغلی را به همراه داشته است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت خاطر نشان کرد: کلیت این دستاوردها که از وجود خود باوری، ‌پویایی و روحیه امید در نیروی انسانی خبر می دهد نوید بخش آینده ای بهتر برای صنعت نفت کشور است.

وی گفت: در این میان تلاش سازندگان داخلی، مراکز تحقیقاتی وپژوهشی صنعت نفت را نباید از نظر دور داشت که همواره در کنار شرکت ملی نفت ایران به تحقق اهداف نظام اهتمام داشته اند.

وی برگزاری نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت را همزمان با سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در استان خوزستان را فرصتی گرانبها عنوان کرد که بخش خصوصی توانمند داخلی و شرکتهای دولتی با هم هم افزایی و تبادل دانش داشته و درجهت قطع وابستگی به خارج و خود کفایی صنعت نفت گامهایی بلند بردارد.

وی در خاتمه از صنعت گران، سازندگان و مراکز تحقیقاتی برتر کشور برای مشارکت در برنامه راهبردی بومی سازی، ‌تجهیزات و فناوری های مورد نیاز صنعت اعلام حمایت و دعوت کرد و از تلاشهای برگزار کنندگان این نمایشگاه نیز قدردانی کرد.

یادآور می شود نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان تا دقایقی دیگر با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، ‌ مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز، مدیر عامل شرکت ملی حفاری، ‌استاندار خوزستان، تعدادی از نمایندگان مجلس و همچنین نمایندگان بخش خصوصی و سازندگان ساخت داخل افتتاح خواهد شد.

استقلال اقتصاد ایران انرژی ایران جهان صنعت صنعت نفت فناوری مدیر عامل شرکت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر