کد خبر: 230663 A

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش:

هم اکنون با توجه به فصل سرما و افزایش مصرف سوخت مایع در نیروگاهها، پیش بینی های لازم برای افزایش ذخایر سوخت در نیروگاهها انجام شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان آنکه با آغاز فصل سرما تدابیر لازم برای تامین نفت گاز و ذخیره سازی مطلوب این فرآورده نفتی انجام شده، گفت: فرآورده نفت گاز نیز مانند بنزین تابع شرایط مقدار تولید، مقدار ذخایر و مدیریت مصرف است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، شاهرخ خسروانی با بیان اینکه هم اکنون ٩٧ میلیون لیتر نفت گاز در کشور تولید می شود، تصریح کرد: ٢۴ میلیون لیتر از این میزان مربوط به نفت گاز یورو ۴ و ٥ است که در پالایشگاههای شهید تندگویان تهران و امام خمینی شازند تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه کیفیت مابقی تولید نفت گاز پالایشگاهها مانند سابق است، اظهار داشت: در پالایشگاه نفت شیراز هم اکنون حدود ۴٠٠ هزار لیتر گازوئیل کم گوگرد تولید و به شرکت پخش منطقه فارس تحویل می شود.

خسروانی با بیان اینکه برنامه صادرات و یا واردات گازوئیل به شرایط و نیاز کشور بستگی دارد، گفت: طی سالهای گذشته نیز به نسبت افزایش یا کاهش میزان ذخایر و مقدار مصرف، صادرات یا واردات گازوئیل در دستور کار این شرکت قرار می گرفت.

وی تاکید کرد: در برخی از فصول سال اقدام به صادرات گازوئیل نیز کرده ایم.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ادامه داد: هم اکنون با توجه به فصل سرما و افزایش مصرف سوخت مایع در نیروگاهها، پیش بینی های لازم برای افزایش ذخایر سوخت در نیروگاهها انجام شده است.

امام خمینی بنزین پالایش پخش فرآورده های نفتی روابط عمومی سرما گاز نفت واردات وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر