کد خبر: 223518 A

ونزوئلا تلاش می کند تا پیش از نشست آذرماه اوپک برای مقابله با سقوط قیمت نفت اعضای این سازمان را با یکدیگر همدل کند.

ونزوئلا تلاش می کند تا پیش از نشست آذرماه اوپک برای مقابله با سقوط قیمت نفت اعضای این سازمان را با یکدیگر همدل کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روزنامه ال یونیورسال چاپ کاراکاس، رافائل رامیرز، وزیر خارجه ونزوئلا و وزیر نفت پیشین این کشور، در ادامه سفرهای خود به کشورهای عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت(اوپک) برای گفتگو در باره شرایط کنونی بازار نفت و نیز تقویت روابط با این کشورها، وارد قطر شد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا در این سفرها قصد دارد اعضای اوپک را پیش از نشست آذرماه این سازمان در وین، برای تهیه طرح مشترکی برای مقابله با سقوط قیمت نفت با کشورش همراه کند.

وزارت امور خارجه قطر روز پنجشنبه(٢٢ آبانماه) اعلام کرد که رامیرز با عبدالله بن ناصر بن خلیفه الثانی، نخست وزیر قطر، دیدار و گفتگو کرده است.

سفر وزیر امور خارجه ونزوئلا به کشورهای عضو اوپک از روز چهارشنبه(٢١ آبانماه) آغاز شده است و هدف از آن گفتگو درباره شرایط بازار و تقویت روابط است.

رامیرز در نخستین توقف خود به الجزایر رفت و با عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد.

وزارت امور خارجه ونزوئلا پس از این دیدار در بیانیه به نقل از رامیرز گفت: ونزوئلا و الجزایر دیدگاه های مشترک زیادی دارند و همکاری گسترده در زمینه های نفت و گاز برایمان اهیمت دارد، ما تبادل خوبی در سطح شرکتهای محلی داریم و مهمتر از همه اینکه هر دو عضو اوپک هستیم.

رامیرز در ادامه سفر خود، پس از قطر به ایران و روسیه خواهد رفت.

الجزایر اوپک ایران و روسیه قطر قیمت نفت نفت و گاز وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه وزیر خارجه ونزوئلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر