کد خبر: 213020 A

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور عنوان کرد:

اصلاح خط انتقال فاضلاب در شهرستان رزن نیز از سوی فرماندار با جدیت پیگیری شود و من هم از معاون وزیر پیگیری می‌کنم تا مشکل مردم این شهرستان نیز مرتفع شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با اشاره به مشکلات جدی کمبود آب در سطح کشور، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا قوانین بازدارنده ای در بخش آب داشته باشیم تا به موقع تذکرات لازم به مشترکین متخلف داده شود.

به گزارش ایلنا، حمید‌رضا جانباز در حاشیه بازدید از تصفیه خانه فاضلاب رزن، افزود: متاسفانه هنوز جنبه سختگیرانه و بازدارنده‌ای در بخش آب نداریم و اگر مشترکی از الگوی مصرف تعیین شده تبعیت نکند، اجازه قطع انشعاب او وجود ندارد و نمی توان نسبت به قطع انشعاب اقدام کرد.

وی از مسئولان دست‌اندرکار به ویژه نمایندگان مجلس خواست تا نسبت به طرح موضوع و تصویب قوانین سختگیرانه اقدام و در اصلاحات الگوی مصرف لحاظ کنند.

جانباز با اشاره به اینکه در مناطق مختلف کشور الگوی مصرف تعریف شده است، تصریح کرد: این الگو بنا بر شرایط آب و هوائی، فرهنگ، زیرساختها و… در نقاط مختلف کشور تعریف شده است.

وی متوسط الگوی مصرف در کشور را ۲۲ مترمکعب دانست و افزود: این الگو در شهرستان رزن ۱۸ مترمکعب است.

وی درباره تصفیه خانه فاضلاب رزن گفت: این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار است و امیدواریم در بازه زمانی تعریف شده به سرانجام برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور از وضعیت آب شرب رزن ابراز رضایت کرد و افزود: این شهرستان مشکل تامین آب ندارد، اما باید تدابیری اندیشیده شود تا در دراز مدت مشکلی پیش نیاید.

وی تصریح کرد: این منطقه از نعمت خدادادی برخوردار شده و وظیفه ما این است تا از آبهای زیرزمینی که در این منطقه قرار دارد صیانت کرده تا همانند سایر مناطق در سطح کشور دچار مشکل کمبود آب نباشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در بخش دیگری بر رضایت مردم و حل مشکلات شهروندان اشاره کرد و افزود: اصلاح خط انتقال فاضلاب در شهرستان رزن نیز از سوی فرماندار با جدیت پیگیری شود و من هم از معاون وزیر پیگیری می‌کنم تا مشکل مردم این شهرستان نیز مرتفع شود.

وی درباره سد تالوار نیز گفت: این طرح برای میان مدت جوابگوی خوبی برای تامین آب در استان نیست و حفظ و حراست از سفره های زیرزمینی و اجرای طرح های فاضلاب به ویژه استفاده از پساب تصفیه‌خانه‌ها و واگذاری انشعابات فاضلاب ضروری است.

جانباز تصریح کرد: خوشبختانه در این خصوص اعتبارات خوبی جذب شده و به ویژه در این شهرستان با تلاش نمایندگان مجلس، فرمانداران، بخشداران و مدیرعامل و همکارانشان در آب و فاضلاب شهری شاهد وضعیت خوبی از لحاظ سفره های زیرزمینی و روند مطلوب پروژه تصفیه خانه فاضلاب در این شهرستان هستیم.

قوانین آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر