کد خبر: 210477 A

در پی افزایش تقاضای فصلی، تولید گاز طبیعی شرکت گازپروم، بزرگ‌ترین تولیدکننده گاز جهان، نیز با ١۴ درصد افزایش نسبت به ماه اوت به ٩۶٨ میلیون متر مکعب در روز رسید.

وزارت انرژی روسیه امروز(پنجشنبه ١٠ مهر ماه) اعلام کرد که تولید نفت این کشور در ماه سپتامبر سال ٢٠١۴ میلادی ۰.۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا و به نقل از رویترز، آمارهای منتشر شده وزارت انرژی روسیه امروز نشان دادند که بدلیل افزایش تولید در پروژه‌های مشترک با شرکتهای بزرگ خارجی، تولید نفت این کشور در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۰.۶۱ میلیون بشکه در روز رسید.

بر اساس این گزارش، تولید نفت روسیه در ماه سپتامبر از نظر وزنی به ۴۳.۴۱۱ میلیون تن رسید. این کشور در ماه اوت ۴۴.۴۷۲ میلیون تن نفت تولید کرده بود.

تولید نفت روسیه در قالب قرارداد مشارکت در تولید که در دهه ١٩٩٠ با هدف جذب سرمایه گذاری شرکتهای نفتی خارجی طراحی شد با ٢۴ درصد افزایش در ماه سپتامبر به حدود۱.۲۳ میلیون تن(معادل ٢٩٨ هزار و ٨۴۴ بشکه در روز) رسید.

بنا بر این گزارش، وزارت انرژی روسیه آمار جداگانه پروژه‌هایی شامل ساخالین یک شرکتهای روسنفت، اکسون موبیل، او ان جی سی و سودکو، ساخالین دو شرکتهای گازپروم، شل، می‌تسوی و می‌تسوبیشی و پروژه کاریاگا شرکتهای توتال، استات اویل و زاروبژنفت را ارائه نکرده است.

شرکتهای کوچک که وزارت انرژی از آن‌ها با نام تولیدکنندگان دیگر یاد می‌کند نیز تولید نفت خود را ۱.۵ درصد افزایش داده‌اند، این در حالی است که تولید روسنفت، بزرگ‌ترین شرکت نفتی جهان با داد و ستد عمومی، در سطح ۳.۸میلیون بشکه در روز حفظ شده است.

همچنین تولید روزانه گاز روسیه در ماه سپتامبر به ۱.۴۷میلیارد متر مکعب رسید. این کشور در ماه اوت ۱.۳۸میلیارد متر مکعب گاز تولید کرده بود.

در پی افزایش تقاضای فصلی، تولید گاز طبیعی شرکت گازپروم، بزرگ‌ترین تولیدکننده گاز جهان، نیز با ١۴ درصد افزایش نسبت به ماه اوت به ٩۶٨ میلیون متر مکعب در روز رسید.

تولید نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر