کد خبر: 208066 A

در حالی که فزونی عرضه و تقویت ارزش دلار بر نگرانی‌ها در مورد کاهش احتمالی عرضه در نتیجه درگیری‌ها در خاورمیانه سایه افکنده است، قیمت نفت برنت امروز کاهش یافت.

در حالی که فزونی عرضه و تقویت ارزش دلار بر نگرانی‌ها در مورد کاهش احتمالی عرضه در نتیجه درگیری‌ها در خاورمیانه سایه افکنده است، قیمت نفت برنت امروز کاهش یافت.

به گزارش ایلنا و به نقل از رویترز، در حالی که رشد اقتصاد جهانی به خصوص در حوزه یورو و چین تضعیف شده است، ارزش دلار به بالا‌ترین رقم در ۴ سال اخیر رسیده و موجب کاهش تقاضا برای کالاهایی شد است که به دلار آمریکا قیمت گذاری می‌شوند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۵ سنت کاهش به ۹۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت نفت برنت در روز چهارشنبه به ۹۵ دلار و ۶۰ سنت یعنی پایین‌ترین رقم از جولای ۲۰۱۲ تاکنون رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۱۰ سنت کاهش به ۹۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

اولیویر جاکوب، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «من متقاعد نشده‌اند که فشار بر نفت خام، تمام شده است.» وی افزود: «اگر ما کاهش عرضه‌ای را شاهد نباشیم، بازگشت قوی قیمت نفت دشوار خواهد بود.»
درگیری‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا همچنان در صدر خبر‌ها قرار دارد و این احتمال اختلال در تولید نفت در چند کشور عضو اوپک را افزایش داده است.

هرچند روز چهارشنبه یک هواپیمای جنگی به بندر بنغازی لیبی حمله کرد، اما به طور کلی میزان تولید نفت این کشور افزایش یافته است.

یک مقام شرکت ملی نفت لیبی گفت، تولید نفت این کشور با از سرگیری تولید روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت در میدان الشراره، به ۹۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

یک مقام آمریکایی گفت، حملات هوایی آمریکا، پالایشگاه‌های نفتی تحت کنترل داعش در شرق سوریه را هدف قرار داده است تا منبع درآمد این گروه تروریستی از بین برود.

هفته گذشته، دبیرکل اوپک گفته بود که انتظار دارد این سازمان میزان سقف تولید خود را کاهش دهد. اما روز سه شنبه وزیر نفت امارات گفت، پیش از نشست ماه نوامب اوپک، برای تصمیم گیری در این باره زود است.»

قیمت جهانی نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر