کد خبر: 201651 A

مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استان البرز خبر داد:

طالقان یکی از شهرستان‌های دچار مشکل در زمینه کمبود جایگاه‌های سوخت است / رشد ۱۷ درصدی استفاده مسافران از اتوبوس در استان البرز

مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استان البرز از جانمایی پنج مکان، برای راه اندازی جایگاه سی ان جی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، محمدرضا البرزی با بیان این مطلب در جلسه بررسی وضعیت جایگاه‌های سوخت سی ان جی استان البرز اظهار داشت: جانمایی پنج مکان برای راه اندازی جایگاه سی ان جی در این استان دردستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر رفع مشکلات ترافیک شهری گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی البرز باید لیستی از جایگاههای سی ان جی که از لحاظ ایمنی ضعیف هستند را ارایه دهند و تمامی دستگاههای اجرایی متولی در این امر باید همکاری لازم را داشته باشند.

البرزی در ادامه تصریح کرد: مدیرکل پایانه‌های حمل و نقل استان البرز آمادگی خود را برای راه اندازی جایگاه‌های سی ان جی در کنار مجمتع‌های خدماتی این استان اعلام کرده است.

مدیر کل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری البرز، طالقان را یکی از شهرستان‌های دچار مشکل در این زمینه خواند و گفت: باید شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت گاز چگونگی راه اندازی جایگاه سوخت، سی ان جی را در این شهرستان مهم گردشگری مورد توجه قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه درآینده‌ای نزدیک، شهرستان طالقان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شود، شهرداری این منطقه لازم است با سرعت عمل بیشتر این موضوع مهم را در اولویت کاری خود قرار دهد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان البرز نیز دراین نشست با اعلام رشد ۱۷ درصدی مسافران استفاده کننده از اتوبوس درسال جاری گفت: این افزایش حاکی از رضایت مردم از ارتقای کیفی خدمات اتوبوسرانی در بخش جاده‌ای است.

باقری افزود: با توجه به اوضاع اقتصادی بیشتر مردم به استفاده از اتوبوس‌ها در بخش جاده و درون شهری روی آورده‌اند که درصدد افزایش کیفی بیش از پیش خدمات دراین بخش هستیم.

وی یادآورشد: یکی از مشکلات حمل ونقل عمومی در استان البرز شهرستان طالقان است که براساس گزارش‌ها امکان سرویس از مرکز این شهرستان به روستاهای بالادست نیست.

باقری گفت: براین اساس مقرر شده تا سازمان راهداری سه دستگاه وانت دوکابین با تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریال و کارمزد بسیار پایین به این شهرستان اختصاص دهد تا مردم آن از خدمات بیشتری بهره‌مند شوند.

وی با تاکید براینکه اتوبوس بالای ۱۵ سال عمر در البرز وجود ندارد، ادامه داد: امسال این استان رتبه اول کاهش تلفات تصادفی در کشور را به خود اختصاص داده بود.

محمدرضا البرزی جلسه بررسی وضعیت جایگاه های سوخت سی ان جی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر