کد خبر: 190483 A

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌و‌گو با ایلنا؛

«برای ساخت ۲ نیروگاه جدید نیز در نزدیکی نیروگاه فعلی برنامه داریم که هر کدام از آن‌ها ۱۰۰۰ مگاوت برق تولید کرده و همچنین مجهز به آب شیرین کن خواهند بود.»

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ۱۰۰۰ مگاوت برق تولیدی از نیروگاه اتمی بوشهر وارد شبکه برق کشور می‌شود، گفت: مذاکرات برای ساخت ۲ نیروگاه جدید تا یک ماه آینده نهایی می‌شود.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص میزان تولید برق از نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در حال حاضر این نیروگاه ۱۰۰۰ مگاوات برق با ظرفیت کامل تولید می‌کند که وارد شبکه توزیع می‌شود.

وی در خصوص صادرات برق از این نیروگاه نیز تصریح کرد: ما مستقیما برقی از نیروگاه صادر نمی‌کنیم بلکه برق را به شبکه داخلی منتقل کرده و بر اساس نیاز داخلی اولویت بندی کرده و در صورت لزوم به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

کمالوندی تصریح کرد: برای ساخت ۲ نیروگاه جدید نیز در نزدیکی نیروگاه فعلی برنامه داریم که هر کدام از آن‌ها ۱۰۰۰ مگاوت برق تولید کرده و همچنین مجهز به آب شیرین کن خواهند بود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه برای ساخت این نیروگاه‌ها فعلا در بخش پایانی مذاکرات هستیم که در صورت نهایی شدن وارد فاز کلنگ زنی خواهیم شد ادامه داد: برای ادامه کار باید وارد مذاکره با روس‌ها شویم و با توجه به اینکه روس‌ها در ماه آگوست کار نمی‌کنند انجام مذاکرات به بعد از تعطیلات موکول شده که ظرف یک ماه آینده قرارداد‌ها و پروتکل‌ها نهایی خواهد شد.

وی یادآور شد: مذاکرات کلی برای ساخت این نیروگاه‌ها انجام شده و نیاز به مباحثفنی، تجاری و حقوقی دارد که تا یک ماه آینده نهایی می‌شود.

مذاکره با روس‌ها برای ساخت 2 نیروگاه تا یک ماه آینده نهایی می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر