کد خبر: 182397 A

در مناطق نفتخیز جنوب؛

عملیات اجرایی پروژه احداثکارخانه نمکزدایی گچساران - ٣ نیز با ظرفیت ١١٠ هزار بشکه در روز و بی بی حکیمه - ١ با ظرفیت ٥٥ هزار بشکه در روز پیشرفت قابل توجهی دارند.

٣ کارخانه جدید نمکزدایی در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب امسال راه اندازی است.

به گزارش ایلنا، در مناطق نفتخیز جنوب، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افزود: کارخانه نمکزدایی میدان لب سفید با ظرفیت فرآورش روزانه ٣٠ هزار بشکه نفت خام مراحل راه اندازی آزمایشی خود را طی می‌کند و به زودی افتتاح رسمی خواهد شد.

حمید بورد اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه احداثکارخانه نمکزدایی گچساران - ٣ نیز با ظرفیت ١١٠ هزار بشکه در روز و بی بی حکیمه - ١ با ظرفیت ٥٥ هزار بشکه در روز پیشرفت قابل توجهی دارند.

وی با بیان این که هم اکنون ٢۶ پروژه با اعتباری افزون بر ٩ هزار میلیارد ریال در زمینه احداثو توسعه واحدهای نمکزدایی نفت در این شرکت در دست اجرا است، افزود: هدف از اجرای این پروژه ها تولید یک میلیون و ۴٠٠ هزار بشکه نفت در روز با مشخصات استاندارد است.

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با داشتن ٩ شرکت زیر مجموعه شامل، پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز، دو شرکت تخصصی و دو شرکت خدماتی بزرگترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است که در گستره ای به وسعت حدود ۴٠٠ هزار کیلومتر مربع در استان خوزستان و بخشهایی از استانهای فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد در زمینه تولید نفت، گاز و میعانات گازی فعالیت دارد.

٣ کارخانه نمکزدایی امسال راه اندازی می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر