کد خبر: 179625 A

بخش نخست پروژه طرح بنزین سازی پالایشگاه تبریز شامل نیروگاه جدید با مشخصه دو دستگاه ژنراتور گازی، سیستم بازیافت حرارتی و ایستگاه برق، قسمت دوم پروژه شامل گوگرد زدایی از نفتا، واحد افزایش عدد اکتان بنزین، احیاء کاتالیست مداوم و اکستروکشن بنزن و بخش سوم پروژه نیز مخازن ذخیره، تجهیزات جانبی و تکمیلی را شامل می شود.

توزیع بنزین با استاندارد یورو ۴ در تبریز از یکم تیرماه بمنظور حفاظت و صیانت از محیط زیست و کاهش آلایندگی هوا، در جایگاه های عرضه سوخت این کلانشهر آغاز شد.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به نقش بنزین در آلودگی هوا و بویژه هوای کلانشهرها، افزود: توزیع بنزین پاک علاوه بر کاهش آلایندگی، افزایش راندمان در ناوگان حمل و نقل را نیز بهمراه دارد.

محمدباقر دخیلی با اشاره به میزان بنزین مصرفی شهر تبریز یادآوری کرد: این شرکت بطور متوسط روزانه یک میلیون الی یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بنزین پاک را در اختیار شرکت پخش فرآورده های نفتی آذربایجان شرقی قرار خواهد داد.

دخیلی با تاکید بر اینکه مصمم به تامین و تولید بنزین پاک هستیم، گفت: تأمین بنزین با مشخصات یورو ۴ با ظرفیت ۲۰ هزار بشکه در روز عمده ترین برنامه این شرکت در سال جدید برای مصرف در کلانشهر تبریز است.

وی ادامه داد: بخش نخست پروژه طرح بنزین سازی پالایشگاه تبریز شامل نیروگاه جدید با مشخصه دو دستگاه ژنراتور گازی، سیستم بازیافت حرارتی و ایستگاه برق، قسمت دوم پروژه شامل گوگرد زدایی از نفتا، واحد افزایش عدد اکتان بنزین، احیاء کاتالیست مداوم و اکستروکشن بنزن و بخش سوم پروژه نیز مخازن ذخیره، تجهیزات جانبی و تکمیلی را شامل می شود.

مدیر عامل پالایشگاه تبریز با بیان اینکه افزایش تولید بنزین به میزان یک میلیون لیتر و قابل افزایش تا سه میلیون لیتر در روز(در صورت تامین خوراک)، از اهداف این شرکت است، افزود: همچنین امکان تولید بنزین با اعداد اکتان ۹۰،۹۲ و ۹۵ براساس استاندارد یورو ۴، تولید روزانه ۷۵۰ بشکه محصول بنزن با درجه خلوص ۹۹.۹ درصد و کاهش هزینه های عملیاتی از جمله اهداف پیش بینی شده درطرح بهینه سازی فرآیند و بهیود کیفیت فرآورده این پالایشگاه محسوب می شود.

توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 در تبریز آغاز شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر