کد خبر: 157632 A

معاون اجرایی رئیس‌جمهور خبر داد:

نگرانی ما این است که مبادا نیازمندان از قلم بیفتند از این رو با تبلیغات درست از ثبت‌نام افراد متمکن جلوگیری می‌کنیم و این موضوع را هم پنهان نمی‌کنیم.

۳۰ فروردین یا اول اردیبهشت نرخ حامل‌های انرژی از سوی دولت اعلام می‌شود و دولت در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در نشست سراسری استانداران گفت: با تبلیغات درست از ثبت نام افراد متمکن برای دریافت یارانه جلوگیری می‌کنیم و این موضوع را هم پنهان نمی‌کنیم.

وی افزود: ۳۰فروردین یا اول اردیبهشت نرخ حامل‌های انرژی از سوی دولت اعلام می‌شود و دولت در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

شریعتمداری درباره اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: نگرانی ما این است که مبادا نیازمندان از قلم بیفتند از این رو با تبلیغات درست از ثبت‌نام افراد متمکن جلوگیری می‌کنیم و این موضوع را هم پنهان نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه استانداران همچون گذشته روسای ستاد هدفمندی یارانه‌ها در استان‌ها هستند افزود: از این رو شما می‌توانید با اختیاراتی که در استان دارید مشکلات احتمالی را برطرف کنید تا نظام آماری صحیح خوداظهاری را داشته باشیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه ستادهای استانی هدفمندی یارانه‌ها بر اساس قانون تشکیل شده است خطاب به استانداران دولت یازدهم اظهار داشت: تقاضای ما از شما این است که جلسات ستادها تشکیل شود البته این جلسات در برخی از استان‌ها تشکیل شده است و امیدواریم جلسات ستادهای استانی هدفمندی یارانه‌ها تا پایان عملیات به صورت منظم تشکیل شود.

شریعتمداری با بیان اینکه امسال نظام کنترلی و وضعیت بازار نسبت به گذشته آرام بوده است گفت: البته ۳۰ هزار تخلف گزارش شده است اما با این حال وضعیت نسبت به گذشته کاهش پیدا کرد.

وی در ادامه در خصوص افزایش قیمت بنزین نیز اظهار داشت: شیب افزایش قیمت این محصولات بسیار ملایم خواهد بود ضمن اینکه تا پایان شهریور هم قطعی می‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: باید به شدت مراقب بود تا قیمت کالاهایی که به این محصولات مرتبط است افزایش نیابد. از این رو لازم است استانداران پایش و دقت بیشتری را در این باره داشته باشند.

شریعتمداری همچنین اعلام کرد: قیمت نرخ حامل‌های انرژی تا پایان اردیبهشت اعلام می‌شود و دولت آن را اعلام خواهد کرد به همین جهت قیمت بنزین، گازوئیل و سی ان جی تا پایان اردیبهشت مشخص می‌شود.

وی نسبت به اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها انتقاد کرد و افزود: در مرحله اول علیرغم وجود قانون قطعی و روشن پرداخت نقدی غیر هدفمند یارانه‌ها به عموم مردم انجام شد یعنی ما جزئی از بندهای قانون هدفمندی را اجرایی کردیم و در مجموع ۱۳۸ هزار میلیارد تومان بابت هدفمندی پرداخت شد که هر ماه ۱۱ میلیارد تومان کسری بودجه داشتیم.

شریعتمداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر