کد خبر: 152158 A

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران؛

افزایش قیمت در آب و برق بسیار کم است و در حالی که قیمت تمام شده برق با احتساب ۲۰ تومان هزینه سوخت گاز به ازای هر کیلووات برق ۸۸ تومان می‌شود، تنها ۴۳ تومان دریافت می‌کردیم. با اصلاح تعرفه برق، ۴۳ تومان به رقم ۵۳ تومان می‌رسد.

وزیر نیرو با بیان اینکه قرار شده صنعت برق از ۳۵۰۰ میلیارد تومانی که به ستاد هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد ۲۲۰۰ میلیارد تومان پس از این به جای هدفمندی به وزارت نفت پرداخت کند گفت: مقرر شده که صنعت آب نیز ۴۰۰ میلیارد تومانی که امسال از درآمد آب به هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد دیگر پرداخت نشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران گفت: افزایش قیمت در آب و برق بسیار کم است و در حالی که قیمت تمام شده برق با احتساب ۲۰ تومان هزینه سوخت گاز به ازای هر کیلووات برق ۸۸ تومان می‌شود، تنها ۴۳ تومان دریافت می‌کردیم. با اصلاح تعرفه برق، ۴۳ تومان به رقم ۵۳ تومان می‌رسد.

وی افزود: ‌ این افزایش بسیار کم و کمتر از نرخ تورم سال بعد است و تنها کمکی برای ادامه فعالیت صنایع آب و برق محسوب می شود چرا که در غیر این صورت هر دو صنعت با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

چیت چیان با بیان اینکه صنعت برق کمکی از دولت دریافت نمی‌کند خاطرنشان کرد: صنعت برق تا کنون ۱۶۶ ریال از ۴۳ تومان دریافتی را به هدفمندی‌ یارانه‌ها پرداخت می‌کرد که قرار شده از ۳۵۰۰ میلیارد تومانی که به ستاد هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد ۲۲۰۰ میلیارد تومان پس از این به جای هدفمندی به وزارت نفت پرداخت کند.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم سعی کنند با صرفه جویی و مصرف درست افزایش قیمت برق را که اندک است جبران کنند.

وزیر نیرو تصریح کرد: اطمینان می‌دهم که مردم اگر روش‌های درست مصرف آب و برق را پیاده کنند نه تنها افزایش هزینه نخواهند داشت بلکه هزینه‌های آنها کاهش پیدا می‌کند.

وی همچنین گفت: مقرر شده که صنعت آب نیز ۴۰۰ میلیارد تومانی که امسال از درآمد آب به هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد دیگر پرداخت نشود.

وی با اشاره به اینکه برق از طریق درآمد حاصل از فروش برق هزینه‌های خود را پرداخت می‌کند خاطرنشان کرد: اگر تعرفه برق بخشی از هزینه‌ها را نتوانیم بگیریم‌، خاموشی ایجاد می‌شود و مردم ضرر خواهند کرد درحالی که با شیب ملایم می‌توانیم آب و برق را به قیمت واقعی برسانیم.

آب از پرداخت سهم هدفمندی‌ معاف شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر