کد خبر: 145510 A

پالایشگاه های هند حدود سه میلیارد دلار به جمهوری اسلامی ایران بابت خرید نفت خام بدهکار هستند و مابقی طلب ایران در یک حساب روپیه ای در بانک یوکو واریز شده است.

گزارش برخی رسانه های خبری در جنوب آسیا در روز جمعه حاکیست ایران از هند خواسته که۵.۱ میلیارد دلار از بدهی خود را بابت خرید نفت خام و براساس توافقنامه ژنو پرداخت کند.

به گزارش ایلنا، برنامه اقدام مشترک ایران با گروه ۱ + ۵ به تهران اجازه می دهد که ۲.۴ میلیارد دلار از طلب نفتی خود را از کشورهای مختلف دریافت کند.

منابع رسمی هند تاکنون دراین مورد سخنی نگفته اند اما در صورت تایید این پرداخت این کشور سومین خریدار عمده نفت ایران بعداز ژاپن و کره جنوبی خواهد شد که طلب نفتی تهران را براساس توافقنامه ژنو می پردازد.

گزارش های رسانه ای حاکیست پالایشگاه های هند حدود سه میلیارد دلار به جمهوری اسلامی ایران بابت خرید نفت خام بدهکار هستند و مابقی طلب ایران در یک حساب روپیه ای در بانک یوکو واریز شده است.

منابع صنعتی هند گفته اند که پالایشگاه های این کشور اقداماتی را در جهت احیای روش قبلی برای پرداخت طلب نفتی ایران از طریق هالکبنک ترکیه انجام داده اند ولی تهران احتمالا خواستار دریافت طلبش در حساب بانک مرکزی خود در سوئیس یا آلمان خواهد شد.

ایران خواستار5.1 میلیارد دلاراز طلب نفتی خود از هند شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر