کد خبر: 139173 A

روحانی در داووس خبر داد؛

رئیس‌جمهور در اجلاس جهانی اقتصاد با دعوت از شرکت های خارجی برای همکاری با ایران از پیشنهاد ۴۰ میدان نفتی جدید خبر داد و گفت: ما خصوصی‌سازی را با قدرت پیگیری می‌کنیم.

رئیس‌جمهور کشورمان در داووس اعلام کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که تحریم‌ها به زودی خواهد رفت چرا که ما دنبال آنیم ثابت کنیم که فعالیت ما صلح‌آمیز است.
به گزارش ایلنا، وی در ادامه گفت: امیدواریم که آمریکا در مرحله بعدی مذاکرات با جدیت وارد شود تا بتوان در مسائلی از جمله مبارزه با تروریسم و آلودگی‌های زیست محیطی همکاری کنیم.
روحانی اعلام کرد با مدل‌های جدید قراردادی و رفع موانع گذشته، همه چیز برای آغاز دوره‌ای نو از همکاری‌ها بین ایران و شرکت‌های بزرگ و معتبرنفتی فراهم گردیده است. وی از معرفی ۴۰ میدان نفتی جدید به دنیا و آمادگی برای عقد قراردادهای بلند مدت در حوزه پتروشیمی خبر داد.
رئیس‌جمهور کشورمان همچنین تاکید کرد که لازمه رشد اقتصادی، حضور مؤثر بخش خصوصیِ رقابتی، در اقتصاد است. ما خصوصی‌سازی را با قدرت پیگیری می‌کنیم.
روحانی همچنین اعلام کرد برای شرکتهایی که زودتر سرمایه‌گذاری‌های خود را در صنایع پتروشیمی و برق شروع کنند، قیمت‌های ارزان‌تر گاز و تسهیلات ویژه‌ در نظر گرفته می شود.
وی گفت: ما بنا داریم تا با ارائه پیشنهادهای جذاب، شرکتهای بزرگ خودروسازی جهان را در مالکیت شرکتهای خودروساز داخلی شریک نماییم.

نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر