کد خبر: 117313 A

معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی در پاسخ به ایلنا خبرداد:

وزارت نیرو استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی را در پیش گرفته است که در این راستا بنا است تسهیلاتی در اختیار متقاضیان قرار گیرد، با استفاده از این امکاناتی که وزارت نیرو در اختیار می‌دهد خود مردم قادر خواهند بود به طور مستقیم از انرژی‌های خورشیدی بهره بگیرند.

معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی گفت: وزارت نیرو استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی را در پیش گرفته است که در این راستا بنا است تسهیلاتی در اختیار متقضیان قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی در حاشیه در بیست و هشتمین کنفرانس بین المللی برق در پاسخ به این سئوال ایلنا که برنامه وزارت نیرو برای کمبود منابع مالی به غیر از افزایش قیمت چیست، اظهار داشت: استفاده از فاینانس‌های خارجی، وام‌های داخلی، استفاده از منابع مالی صندوق توسعه ملی و جذب سرمایه‌گذار در صنعت برق راهکارهایی است که وزارت نیرو در پیش خواهد گرفت.
وی با اشاره به توافقات صورت گرفته جهت فاینانس، با کشورهای خارجی افزود: با توجه به مشکلاتی که در این راستا وجود دارد نشست‌های ثمربخش در راستا داشته‌ایم.
فلاحتیان با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است هر ساله ۵۰۰ مگاوات به نیروگاه‌های بادی کشور اضافه شود افزود: وزارت نیرو استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی را در پیش گرفته است که در این راستا بنا است تسهیلاتی در اختیار متقاضیان قرار گیرد، با استفاده از این امکاناتی که وزارت نیرو در اختیار می‌دهد خود مردم قادر خواهند بود به طور مستقیم از انرژی‌های خورشیدی بهره بگیرند.
معاون وزیر نیرو در اموربرق و انرژی در خصوص کاهش تلفات برق اذعان داشت: در سال‌های اخیراین امر روند کاهشی داشته است همچنین بر اساس ظرفیت قانونی که برای بند۱۹ تبصره بودجه سال ۹۲ در نظر گرفته شده برای کسانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این امر هستند دعوت به همکاری می‌شود و وزارت نیرو با چنین سرمایه‌گذارانی قرارداد امضا خواهد کرد..
فلاحتیان تصریح کرد: سرمایه‌گذارانی که نسبت به بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع یا انتقال و یا فوق توزیع اقدام کنند، به میزانی که بتوانند تلفات را کاهش دهند و معادل سوخت صرفه‌جویی شده برگشت سرمایه خواهند داشت.

تسحیلات وزارت نیرو برای متقاضیان استفاده از انرژی خورشیدی/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر