کد خبر: 245221 A

وزیر ارتباطات:

اینترنت از اهداف نظام است و امیدواریم بتوانیم آن را در روستاها نیز گسترش دهیم / به دنبال موتور جستجوی ملی هستیم که در خدمت شبکه مدارس کشور باشد.

صبح امروز مراسم امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم گفت: خوشحالم که امروز شاهد یک تحول هستم و به نظر می‌رسد، اگر ما و دوستانمان در آموزش و پرورش همت کنیم که این کار به درستی اجرا و در سراسر کشور گسترش یابد قطعا شاهد خواهیم بود، نسلی که تحویل جامعه می شود، تحولی برای توسعه و اداره کشور بوجود آورد.

وی با اشاره به افتتاح مرکز داده با ظرفیت و استانداردهای بالا گفت: یکی از اولویت‌های دولت یازدهم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شبکه ملی اطلاعات است که گام امروز بخشی از این شبکه است.

واعظی افزود: مجموعه عظیمی که تربیت فرزندان ما را از نظر علمی، فکری و شخصیتی برعهده دارند، از طریق توسعه فناوری اطلاعات می توانند به اهداف بزرگی نائل شوند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: بسیاری از کشورهای غربی با مطالعات عمیق، فناوری اطلاعات را در مدارس پیگری می‌کنند و هم اکنون این بستر در کشور با امضای این سند و همت همکاران آماده شده است.

وی اظهار داشت: در وزارت ارتباطات کوشش می‌کنیم از نظر مالی، فنی و تجربیات در خدمت این کار باشیم تا به نحو احسن ادامه پیدا کرده و به هدف برسیم.

وی با بیان اینکه در کشور ما اسناد زیادی امضا می‌شود اما سندی ارزش دارد که به هدف برسد، گفت: امیدوارم قدمی که امروز برداشته شد، بتواند در راستای اهداف دولت در حوزه شبکه ملی اطلاعات باشد.

واعظی تصریح کرد: باید به دنبال مدارس هوشمند باشیم، زیرا در جهان امروز تولید اطلاعات زیاد است و فرزندان ما باید بتوانند به اطلاعات مفید دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم اگر شبکه مدارس داشته باشیم، می‌توانیم این اطلاعات را در دسترس دانش آموزان در همه نقاط کشور از تهران تا روستاها قرار دهیم.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: اینترنت از اهداف نظام است و امیدواریم بتوانیم آن را در روستاها نیز گسترش دهیم.

وی ادامه داد: به دنبال موتور جستجوی ملی هستیم که در خدمت شبکه مدارس کشور و در ارتباط با آنچه امروز انجام شد، باشد.

واعظی با بیان اینکه فرزندان ما در سراسر کشور از استعداد خوبی برخوردارند، گفت: آنان استعداد و توانایی بالایی دارند و اگر این موضوع را در اختیار آنان قرار دهیم، در آینده تولید محتوای عظیمی در شبکه آموزش کشور خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: ما نیازمندیم که برنامه های مختلفی نوشته شود تا فرزندان ما از آنها به نحو احسن استفاده کنند و امیدوارم با امضای این تفاهم نامه که وظایف زیادی را برای هر دو وزارت خانه مشخص کرده است، در فاصله زمانی نه چندان طولانی به اهدافمان برسیم.

آموزش و پرورش ارتباطات و فناوری اطلاعات اینترنت جامعه جهان فناوری اطلاعات کشورهای غربی وزارت آموزش و پرورش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر