کد خبر: 230965 A

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خبر داد:

قدیمی بودن دروس سبب ایجاد نگرانی در میان دانشجویان شده بود به همین علت نسبت به باز مهندسی و بازتعریف آنها اقدام کردیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از تدوین منشور حقوق و تکالیف دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و رونمایی از آن در روز دانشجو خبر داد.

محمود مهر محمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری سرپرست و هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان که صبح امروز برگزارشد، ضمن خوش آمدگویی و تبریک روز دانشجو اظهار کرد: به پاسداشت روز دانشجو گزارش عملکرد دانشگاه را در ۱۶ بند که همگی مرتبط با کیفیت زیست دانشجویان هستند، بیان می‌کنم.

وی با اشاره به راه‌اندازی شوراهای صنفی دانشجویی گفت: با راه‌اندازی این شوراها فرصتی ایجاد می‌شود که صدای دانشجو معلمان شنیده شود.

مهرمحمدی ادامه داد: همچنین دستورالعمل ایجاد تشکل‌های صنفی اسلامی و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را ابلاغ کردیم و نسبت به توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اقدام کردیم که این فعالیت‌ها خودجوش و مبتنی بر علاقه و انگیزه درونی دانشجویان است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با تاکید برافزایش ۵۰۰ درصدی بودجه فعالیت‌های فرهنگی به برگزاری اردوهای حیات طیبه، اکران فیلم‌های رشد و برگزاری انواع جشنوار ه‌ها در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد.

مهرمحمدی با بیان اینکه صندوق ویژه تسهیلات مالی برای دانشجویان را تدارک دیدیم، افزود: منشور حقوق و تکالیف دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تدوین و فردا به مناسبت روز دانشجو رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: از مهمترین مواد این منشور سند برگزاری آزمون جامع در پایان سال برای دانشجو معلمان است.

مهر محمدی از تمهیدات گسترده برای استفاده دانشجویان از منابع علمی آموزشی خبر داد و گفت: از این پس دانشجویان به منابع ISC دسترسی خواهند داشت.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به بازنگری در برنامه‌های درسی گفت: قدیمی بودن دروس سبب ایجاد نگرانی در میان دانشجویان شده بود به همین علت نسبت به باز مهندسی و بازتعریف آنها اقدام کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از زمینه‌سازی برای اجرای برنامه‌ای با عنوان سال تحصیلی پیوسته خبر داد و گفت: بنا به ماموریت ویژه تربیت معلم در این دانشگاه از نظر ما سال تحصیلی تمام می‌شود اما تربیت معلم هرگز.

مهرمحمدی از تدوین، تصویب و ابلاغ راه‌اندازی مراکز مشاوره و ارائه خدمات به دانشجویان و دانش‌پژوهان خبر داد و گفت: برای تاسیس باشگاه دانشجویان اقداماتی را انجام داده‌ایم، همچنین رفع مشکلات و محدودیت‌های مربوط به فضاهای دانشجویی و خوابگاهی از دیگر فعالیت‌های انجام شده است، هر چند که با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی با تاکید بر اینکه از پژوهش‌های دانشجویی با همراهی اساتید حمایت می‌کنیم، افزود: نقشه جامع آموزش با هدف تخصصی کردن پردیس‌ها با کیفیت مطلوب‌تر را تدوین کرده و همچنین نسبت به برطرف شدن موانع صدور کارت دانشجویی الکترونیک اقدام کرده‌ایم که بر این اساس تا پایان آذرماه سال جاری همه دانشجویان کارت الکترونیک دریافت می‌کنند.

مهرمحمدی با بیان اینکه دانشگاه در همه جا دنیا برای دانشجویان است و همت تمام مدیران باید در راستای خدمت رسانی بهتر به این گروه باشد، گفت: دانشگاه ما با دانشجو معلم سرو کار دارد از همین رو باید توجه خاصی به ارائه خدمات با کیفیت به دانشجویان داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به نقدهایی که در فضای رسانه‌ای نسبت به کاهش پذیرش دانشجو در این دانشگاه وجود داشته است، گفت: در این نقدها تنها به توسعه کمی توجه شده در حالی که دلیل این موضوع، نبود زمینه و زیر ساخت برای پذیرش دانشجو به تعداد بیشتر است.

وی با تاکید براینکه دانشگاه فرهنگیان رکن تحول و تعالی آموزش و پرورش است، گفت: این موضوع با پذیرش دانشجو بدون زمینه و بدون تدارک زیر ساخت‌های مناسب مغایرت دارد.

مهر محمدی عنایات بیشتر دولت تدبیر و امید به دانشگاه فرهنگیان، همراهی بیشتر نمایندگان مجلس، نگاه وزیر آموزش و پرورش به دانشگاه در ستاد و صف آموزش و پرورش و همکاری بیشتر مدیرکل استان‌ها را از انتظارات دانشگاه فرهنگیان برشمرد.

وی اظهار کرد: ما در دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد دادیم، نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در این دانشگاه مسقر شود چرا که نیازمند نگاه ویژه وزیر به دانشگاه هستیم.

مهرمحمدی در پاسخ به این سوال که چرا حکم سرپرستی وی به مدیریت تبدیل نمی‌شود، گفت: دلیل آن را باید از شورای عالی انقلاب فرهنگی پرسید اما مسلما این موضوع تاثیری بر میزان انگیزه من ندارد.

وی ادامه داد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تنوع دیدگاه نسبت به مدیریت دانشگاه فرهنگیان وجود دارد و طبیعی است که دکتر فانی به عنوان متولی اصلی این دانشگاه برای تصمیم‌گیری زمان بیشتری بخواهد اما قرار است در جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به این موضوع تصمیم گیری شود.

آموزش و پرورش الکترونیک حقوق دانشجو رسانه شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهنگی و اجتماعی فعالیت های فرهنگی مشکلات وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر