کد خبر: 230462 A

مقام مسئول در ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌ و پرورش به ایلنا خبر داد:

در برنامه سالانه ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌ و پرورش ایجاد رشته تعلیم و تربیت اسلامی در دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده است که در حال حاضر نیز عناوین و سرفصل‌های آن مشخص شده است.

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌ و پرورش از ایجاد رشته تعلیم و تربیت اسلامی در دانشگاه‌ها خبر داد.

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره مهمترین اقدامات انجام شده در سال جاری توسط این ستاد گفت: یکی از اقدامات انجام شده توسط ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش ارائه برنامه سالانه این ستاد است که کلیات این برنامه از سوی تصویب آیت‌الله بوشهری مدیریت حوزه‌های علمیه و دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش به تصویب رسیده و آئین‌نامه‌های اجرایی آن نیز در حال تدوین است.

وی با بیان اینکه انجام فعالیت‌های پژوهشی از طرح‌های عنوان شده در این برنامه است، افزود: با توسعه برنامه‌های پژوهشی در حوزه فعالیت‌های این ستاد می‌توانیم از نتایج آن در راستای انجام وظایف خود استفاده کنیم.

رحیمی اعزام مبلغ به مدارس را از دیگر اقدامات عنوان شده در برنامه سالانه ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌ و پرورش برشمرد و افزود: در این برنامه، آئین‌نامه نحوه حضور روحانیون در مدارس تدوین و نهایی شده است، ‌ همچنین مقدمات طرح اعزام مشاور مذهبی به مدارس فراهم و اقدامات عملی آن توسط حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری است.

ناهمخوانی عرضه و تقاضا برای حضور روحانیون در مدارس

وی با بیان اینکه در خصوص حضور روحانیون در مدارس شاهد ناهمخوانی عرضه و تقاضا هستیم، گفت: در حال حاضر امکان اعزام روحانی به تمامی مدارس را نداریم، بنابراین اولویت را به مدارسی داده‌ایم که نیاز بیشتری دارند.

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی این ستاد ادامه داد: در برنامه سالانه ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌ و پرورش ایجاد رشته تعلیم و تربیت اسلامی در دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده است که در حال حاضر نیز عناوین و سرفصل‌های آن مشخص شده و امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده شاهد جذب دانشجو در این رشته باشیم.

وی با اشاره به اهداف در نظر گفته شده برای حضور روحانیون در مدارس بیان کرد: در حال حاضر موفقیت‌های چشمگیری در این خصوص داشته‌ایم به عنوان مثال در مدارس دخترانه موضوع حجاب و عفاف نهادینه‌تر شده است، همچنین این طرح توجه بیشتر دانش‌آموزان به موضوعات مذهبی، شرکت در مراسم مذهبی و اسلامی و رفع شبهات دینی دانش‌آموزان را درپی داشته است.

آموزش و پرورش تعلیم و تربیت حجاب حوزه های علمیه دانش آموزان دانشجو مدارس دخترانه وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش ستاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر