کد خبر: 223509 A

معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

هیچ لجبازی در کار نیست و اتفاقا رییس جمهور به خوبی حساسیت‌های مجلس را می‌شناسد. رییس جمهور تلاش کرد تا با توجهی که به حساسیت‌های نمایندگان دارد با انتخاب آقای دانش آشتیانی که به وظایف وزارت علوم آشنایی دارد فرد توانمندی را به مجلس معرفی کند.

معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی رییس جمهور معتقد است که دولت بنای تغییر دادن گزینه پیشنهادی وزارت علوم را ندارد و دانش آشتیانی یک گزینه کاملا دور از حاشیه‌های سیاسی است.

مجید نصیرپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا در ارتباط با شرایط مجلس نسبت به گزینه پیشنهادی وزارت علوم و احتمال تغییر این گزینه با توجه به مخالفت‌های بخشی از نمایندگان گفت: دولت به هیچ عنوان گزینه پیشنهادی‌اش را تغییر نمی‌دهد و آقای دانش آشتیانی روز سه شنبه در صحن علنی مجلس از خود دفاع خواهد کرد.

وی با اشاره اینکه از نظر من شرایط عمومی مجلس امروز بسیار خوب است، افزود: حتما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجهی که به برنامه‌ها و سوابق دانش آشتیانی خواهد داشت، تلاش می‌کنند که رایی را به صندوق بیاندازند که موجبات آرامش کشور و بهبود فضای دانشگاه‌ها را فراهم کند.

وی ادامه داد: نمایندگان مطمئنا شرایط حساس کشور را درک می‌کنند و واقف هستند که باید در دانشگاه‌ها یک فضای آرام حاکم شود.

معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی دولت در ادامه در پاسخ به این سوال که چقدر تحلیل برخی نمایندگان مجلس در مورد لجبازی دولت با مجلس را قبول دارد نیز یادآور شد: هیچ لجبازی در کار نیست و اتفاقا رییس جمهور به خوبی حساسیت‌های مجلس را می‌شناسد. رییس جمهور تلاش کرد تا با توجهی که به حساسیت‌های نمایندگان دارد با انتخاب آقای دانش آشتیانی که به وظایف وزارت علوم آشنایی دارد، فرد توانمندی را به مجلس معرفی کند.

نصیرپور تاکید کرد: آقای دانش آشتیانی کاملا از حاشیه‌ها دور هستند و به خوبی به وظایف این وزارت خانه آشنایی دارند از همین رو تصور می‌کنم که مجلس هم با همین شناخت به ایشان رای مثبت بدهند و من باز هم یادآوری می‌کنم که دولت بنای آن را ندارد که گزینه پیشنهادی خود را تغییر دهد.

دولت رییس جمهور صحن علنی مجلس نمایندگان مجلس نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت علوم دانش مجلس پیشنهادی گزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر