کد خبر: 216881 A

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:

امسال در استان سیستان و بلوچستان بسیاری از دانش‌آموزانی که در سال‌های گذشته از سیستم آموزشی خارج شده بودند، ثبت‌نام کردند.

وزیر آموزش و پرورش خواستار توجه بیشتر مسئولان و کار‌شناسان به بحثتوسعه متوازن و عدالت آموزشی در بخش آموزش و پرورش کشور شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر فانی در همایش توسعه و عدالت آموزشی که صبح امروز(شنبه) برگزار شد، گفت: کشوری که نتواند دانش و بینش انسان‌هایش را توسعه دهد نمی‌تواند در امور فرهنگی و اجتماعی بهره‌برداری مناسب را داشته باشد؛ لذا چنین کشوری به توسعه لازم در برنامه‌ها و سندهای چشم‌اندازی‌اش نخواهد رسید.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بحثتربیت متوازن تصریح کرد: آنچه باید در آموزش و پرورش دنبال کنیم بحثتربیت متوازن یک شهروند است یعنی بتوان یک دانش‌آموز را در تمامی جنبه‌های آموزشی و پرورشی ارتقا داد نه صرفا یک یا دو ساحت خاص.

فانی متذکر شد: توجه به تربیت اجتماعی در کنار سایر جنبه‌های آموزشی نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که به لطف خدا پس از انقلاب تاکنون به توفیقات زیادی در این زمینه دست یافته‌ایم.

وی در ادامه خواستار توجه بیشتر مسئولان و کار‌شناسان به بحثتوسعه متوازن و عدالت آموزشی در بخش آموزش و پرورش کشور شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آمار ۱۰۳ درصدی ثبت‌نام امسال دانش‌آموزان در استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: امسال در این استان علاوه بر ثبت نام دانش آموزان به طور معمول، بسیاری از دانش‌آموزانی که در سال‌های گذشته از سیستم آموزشی خارج شده بودند، ثبت‌نام کردند.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۱۹ میلیون دانش‌آموز در دوره‌های گذشته و رسیدن آن در مقطع کنونی به ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تاکید کرد: استراتژی کنونی ما ارتقای سطح کیفی و کمی آموزش و پرورش به صورت متوازن است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به مشکل رفاهی فرهنگیان گفت: معلمین ما نیازمند رسیدگی بیشتر در حوزه‌های رفاهی و اقتصادی هستند.

وی ادامه داد: وضعیت معیشتی و اقتصادی بخش آموزش و پرورش کشور از جایگاه مهمی برخوردار است، زیرا معلم رکن اصلی این نهاد محسوب می‌شود.

وی در پایان با اشاره به ۱۳۱ راهکار موجود در سند تحول آموزش و پرورش گفت: تاکنون به ۴۱ راهکار سند اصلی و زیرساختی تحول آموزش و پرورش توانسته‌ایم ورود پیدا کنیم، اما ادامه کار به تخصیص منابع لازم مالی و بودجه‌ای نیاز دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید، ۵ هزار معلم، مربی و کادر آموزشی شهید و همچنین دو چهره شاخص فرهنگی کشور شهیدان رجایی و باهنر گفت: آموزش و پرورش عامل اصلی توسعه پایدار است.

گفتنی است، نخستین همایش توسعه و عدالت آموزشی صبح امروز در سالن جابر بن حیان دانشگاه شریف با حضور چهره‌های علمی، آموزشی و برخی از مدیران قوه مجریه و نمایندگان قوه مقننه آغاز به کار کرد که تا فردا ادامه دارد.

آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان انقلاب بودجه توسعه پایدار دانش آموز دانش آموزان شاخص فرهنگی و اجتماعی مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر