کد خبر: 212466 A

میرزاده:

دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی هرگونه حمایت از این شرکت‌های دانش‌بنیان را دارد و می‌تواند این شرکت‌ها را جهت دریافت وام‌های با سود کم به بانک‌های طرف قرارداد معرفی کند.

رییس دانشگاه آزاد در جلسه با نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی کار بی‌کیفیت انجام نمی‌شود، گفت: یکی از مهمترین وظیفه‌های حال حاضر واحدهای دانشگاهی توسعه تحصیلات تکمیلی با تاکید بر کیفیت است.

به گزارش ایلنا، حمید میرزاده در این جلسه ضمن تبریک هفته ولایت و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، عنوان کرد: عزت ایران اسلامی در دنیا به دو دلیل همراهی مردم ایران با دولت و ولایت مداری با صلابت در کشور است.

وی بر لزوم جذب هیات علمی کار آمد در واحد‌های مختلف تاکید کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در توسعه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اشتغال استان گلستان موثر باشد.

میرزاده با اشاره به اینکه که استان گلستان یک گنج آشکار در کشور است، گفت: سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند درصورت وجود زمین مناسب در واحد گرگان اعتبار لازم برای تاسیس پارک علم و فناوری در این استان را فراهم آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید به ورزش استان گلستان توجه بیشتری شود، خاطر نشان کرد: این استان پتانسیل‌های خوبی در این زمینه دارد و برای حمایت از این پتانسیل‌ها دانشگاه در نظر دارد یک شعبه از باشگاه فرهنگی ورزشی که تاسیس آن به تصویب هیات امنا رسیده است را در این استاد ایجاد کرده و به ورزش دانشگاه و استان کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه گیاهان دارویی اولویت و یکی از برتری‌های استان گلستان محسوب می‌شود، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با کشت گیاهان دارویی همکاری لازم را در این استان انجام خواهد داد.

میرزاده با بیان اینکه اقلیم استان گلستان از نظر فلور گیاهی یک اقلیم ویژه است، گفت: هر شرکت دانش بنیانی که در این زمینه تاسیس شود می‌تواند از حمایت‌های سازمان مرکزی از جمله وام ارزان ۱۲ درصد برخوردار شود.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان واحدهای استان گلستان درخواست کرد که در زمینه شرکت‌های دانش بنیان و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش تنها به برگزاری جلسات و شعار دادن اکتفا نکنند و با برداشتن گام‌های عملی در این زمینه، کشور را به افق‌های برنامه‌های کلان علمی و اقتصادی نزدیک‌تر کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی هرگونه حمایت از این شرکت‌های دانش بنیان را دارد و می‌تواند این شرکت‌ها را جهت دریافت وام‌های با سود کم به بانک‌های طرف قرارداد معرفی کند.

میرزاده همچنین اعلام کرد با تصویب شورای اقتصاد و سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد تا میزان ۳۵ درصد در سرمایه اینگونه شرکت‌ها مشارکت خواهد کرد.

در این جلسه نمایندگان نیز نظرات خود را با اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی درمیان گذاشتند.

نظری مهر نماینده مردم بندر گز و بندر ترکمن با تشکر از رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای بازدید از واحد گرگان و نشست با نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی از دکتر میرزاده درخواست کرد تا با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان رشته‌های مهندسی شیلات، منابع طبیعی و مانند آن در واحد‌های دانشگاهی این استان تقویت شوند.

وی با بیان اینکه با کمک دکتر میرزاده رشته‌های خوبی در واحدهای دانشگاهی ایجاد شده است، گفت: ما باید در دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال ایجاد رشته‌هایی باشیم که اشتغالزایی بیشتری ایجاد کند.

نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از میرزاده برای انعقاد تفاهم نامه با وزیر نفت، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید به مبحثکار آفرینی ورود جدی پیدا کند و دانشجویان را تک مهارتی تربیت نکند.

وی ضمن ارائه پیشنهاداتی به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جهت‌های رشد آموزش عالی در استان و کمک به رفع مشکلات واحد‌ها و مراکز، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی و حوزه گردشگری استان وارد عمل شود و به واحدهای استان گلستان کمک کند.

صابری نماینده آزاد شهر و رامیان هم با اشاره به اینکه رییس دانشگاه آزاد در مدیریت علمی و اقتصادی فردی ممتاز هستد، گفت: امروز برای همه روشن شده که دانشگاه آزاد اسلامی شاید یک نام باشد اما وظایف سه وزارتخانه آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم را انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه این دانشگاه متکی بر مردم است، عنوان کرد: به همین دلیل اثر گذاری دانشگاه آزاد اسلامی بسیار زیاد است.

نماینده آزاد شهر و رامیان با بیان اینکه استان گلستان در زمینه استعداد گشاورزی گیاهان دارویی و شیلات ظرفیت فوق العاده‌ای دارد، خاطرنشان کرد: این ظرفیت‌ها برای تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد درآمد برای دانشگاه آزاد اسلامی مفید است.

عباسی نماینده مردم گنبد کاووس با تاکید بر اینکه باید در واحدهای دانشگاه آزاد رشته‌هایی متناسب با نیاز منطقه ایجاد شود، گفت: این موضوع باعثمی‌شود هم زمینه رشد علمی جامعه و هم زمینه برای فراهم کردن اشتغال بوجود آید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضمن صدور دستورات مقتضی به صورت مستقیم و نیز مامور کردن برخی معاونین خود به اجرای تمام و کمال مسائل مورد تایید در این جلسه، قول مساعد داد تا رسیدگی به خواسته‌های نمایندگان را در اولویت کاری این دانشگاه قرار گیرد.

اشتغال ایران اسلامی بهداشت درمان و آموزش دانشگاه آزاد دولت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مجلس شورای اسلامی مشکلات مقام معظم رهبری نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر