کد خبر: 207847 A

با توجه به اختیاری بودن مشارکت اولیا تاکنون حتی یک شکایت درخصوص اخذ وجه جهت تجهیز مدرسه به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اعلام نشده است.

در پی انتشار گزارشی در خبرگزاری ایلنا با عنوان «جداسازی دانش آموزان یک دبستان براساس مبلغ پرداختی والدین» مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش جوابیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در این جوابیه آمده است: عطف به مطلب مندرج در آن رسانه مورخ ۹۳/۶ / ۲۹ با عنوان «جداسازی دانش آموزان یک دبستان براساس مبلغ پرداختی والدین» ضمن تکذیب خبر فوق و براساس گزارش اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران موارد ذیل را برای تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند:

۱ - مدرسه مورد نظر در سال گذشته فاقد کلاس هوشمند بوده و طرح این موضوع در خبر مندرج برخی از رسانه‌ها از اساس کذب می‌باشد.

۲ - باهمت، همیاری و مشارکت داوطلبانه اولیا مدرسه تا قبل از تابستان سال جاری، ۱۱ کلاس از ۱۸ کلاس مدرسه مذکور به کلاس‌های هوشمند مجهز شده است و با توجه به اختیاری بودن مشارکت اولیا تاکنون حتی یک شکایت درخصوص اخذ وجه جهت تجهیز مدرسه به اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش اعلام نشده است.

۳ - براساس برنامه عمل تنظیم شده توسط مدرسه، در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ مقررگردیده است، کلیه دانش آموزان از
کلاس‌های مجهز به تخته هوشمند به صورت چرخشی و نوبتی با رعایت اصل فرصت‌های برابر و بدون هرگونه تبعیض از امکانات موجود در مدرسه به صورت مساوی بهره‌مند شوند و طرح موضوع جداسازی از اساس فاقد صحت می‌باشد.

وزارت آموزش و پرورش فرصت را غنیمت شمرده و در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید از تلاش و کوشش اصحاب رسانه در رصد و پوشش اخبار این وزارتخانه تقدیر و تشکر نموده و انتظار دارد کمافی السابق با توجه به حساسیت اخبار درمیان خانواده‌های محترم، با رعایت اصول صحت، دقت و امانتداری این وزارتخانه را در اعتلای نظام تعلیم و تربیت یاری رسانند.

آموزش و پرورش اصحاب رسانه پوشش تعلیم و تربیت خانواده دانش آموزان شهر تهران مدرسه والدین وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر