کد خبر: 182277 A

دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حکمی دکتر مسعود شفیعی سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای را با حفظ سمت به سرپرستی دانشگاه جامع علمی - کاربردی منصوب کرد.

دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حکمی دکتر مسعود شفیعی سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای را با حفظ سمت به سرپرستی دانشگاه جامع علمی - کاربردی منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در حکم انتصاب دکتر شفیعی آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و شایستگی جنابعالی، به موجب این حکم با حفظ سمت در دانشگاه فنی و حرفه ای، به سرپرستی دانشگاه جامع علمی – کاربردی منصوب می شوید.
از جنابعالی انتظار دارد، به منظور ساماندهی، هم افزایی و انسجام بخشی فعالیت های این دو دانشگاه اقدامات زیر را انجام دهید:
- تحول در ساختار کلان آموزش های مهارتی و شغل محور به منظور دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و رفع موانع و مشکلات موجود در ساختار های عرضه کننده آموزش های مذکور.
- ترویج فرهنگ و مهارت های کسب و کار دانش بنیان و کار آفرینی و ارتقای توانایی های علمی و فناوری و مهارتی دانشجویان با تاکید بر نیاز های جامعه و مستعد سازی جهت پذیرش مسئولیت های شغلی
- فراهم آوردن زمینه حضور فعال تر بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری و توسعه آموزش های مهارتی
- افزایش قابلیت های خلاقیت، نوآوری و کار آفرینی در حوزه آموزش های مهارتی کشورو بسترسازی مناسب به منظور ایجاد انگیزه برای جذب افراد مستعد و توانمند به حوزه های مذکور
- ایجاد جایگاه مناسب برای توسعه آموزش های مهارتی در برنامه های توسعه پنج ساله کشور
- افزایش فرصت های کیفی در حوزه آموزش های علمی – کاربردی و فنی و حرفه ای با مشارکت دستگاه های مرتبط و توسعه ظرفیت های اشتغال.
امید است با اتکال به خداوند متعال، با درایت، تدبیر و بهره مندی از تمامی ظرفیت های موجود کشور به ویژه توانایی ها و توانمندی های همکاران محترم دو دانشگاه، در انجام وظایف محوله و نقش آفرینی در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی موفق و موید باشید.
وزیر علوم، همچنین در نامه جداگانه ای از خدمات دکترعبدالرسول پورعباس رئیس سابق دانشگاه جامع علمی - کاربردی در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

دکتر مسعود شفیعی در سال ۱۳۳۶ در اردستان متولد شد و مدارج تحصیلی زیر را طی نمود.
· کارشناسی در رشته ریاضی و کامپیوتر از مدرسه عالی کرج(۱۳۵۷)
· کارشناسی ارشد در رشته ریاضی از دانشگاه ایالتی برادران رایت اوهایو آمریکا(۱۳۵۹)
· کارشناسی ارشد مهندسی سیستم از دانشگاه ایالتی برادران رایت اوهایو آمریکا(۱۳۶۱)
· کارشناسی ارشد مهندسی برق از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا امریکا(۱۳۶۳)
· دکترای مهندسی برق(کنترل) از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا - آمزیکا(۱۳۶۶)
ایشان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی در سال ۱۳۶۶ به ایران مراجعت نمود.
وی در سال ۱۳۶۷ با رتبه استادیاری به دانشکده مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر پیوست. نامبرده در سال ۱۳۷۳ به رتبه دانشیاری ارتقاء یافت و هم اکنون استاد تمام گروه کنترل با پایه ۲۱ این دانشگاه می باشد.
دکتر شفیعی منشاء خدمات اجرائی مختلفی بوده است که عمده آنها عبارتند از:
· معاون آموزشی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر
· ریاست دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر
· مدیر کل ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر
· رئیس گروه کنترل دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر
· رئیس مناطق ده و شش دانشگاه پیام نور
· معاون آموزشی دانشگاه پیام نور
· معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور
· معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت پست و تلگراف و تلفن
· معاون آموزش، پژوهش و امور بین الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

اقتصاد امور بین الملل برق تحقیقات و فناوری جامعه علوم تحقیقات و فناوری فنی و حرفه ای کسب و کار مدرسه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر