کد خبر: 145491 A

رئیس دانشگاه آزاد:

مسن ترین شرکت کننده مردی ۷۷ ساله است که متقاضی رشته جغرافیای سیاسی و جوانترین آنان مردی ۲۱ ساله است که متقاضی رشته معماری است.

ایلنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد دوره دکترای پژوهش محور در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " حمید میرزاده " در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی واحد علوم تحقیقات در مورد تعداد شرکت کنندگان این دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بیش از ۷۰هزار نفر در این آزمون شرکت کردند که نسبت جنسی آن ۳۶ / ۳۷ درصد زن و ۴ / ۶۲ درصد آنرا مردان به خود اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد تعداد رشته های دوره دکتری ۱۹۶ رشته است که نسبت به سال گذشته ۲۰ رشته افزایش داشته است و تعداد رشته محل ها ۴۰۸ رشته محل که نسبت به سال گذشته ۳۹ رشته محل افزایش داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مسن ترین و جوان ترین آزمون دکتری سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: مسن ترین شرکت کننده مردی ۷۷ ساله است که متقاضی رشته جغرافیای سیاسی و جوانترین آنان مردی ۲۱ ساله است که متقاضی رشته معماری است.

میرزاده در پاسخ به این سوال که آیا دوره های دکترای پژوهش محور دردانشگاه آزاد ایجاد خواهد شد گفت: یکی از برنامه های ما ایجاد رشته ها ی دکترای پژوهش محور است که بتواند پاسخ مناسبی به نیازهای پژوهشی کشور بدهد این طرح در دست بررسی است و در زمان مناسب عملیاتی خواهد شد

دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مردان معماری رشته جوان دکتری پژوهش محور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر