کد خبر: 106938 A

درخواست سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی از شورای انقلاب فرهنگی؛

ازاساتید بازنشسته‌ای که توان بازگشت به کار دارند درصورت تمایل خودشان از آنها برای تدریس در دانشگاه دعوت می‌کنم / ۱۰تا ۱۲ نفر از اساتید بازنشسته برای تدریس در دانشگاه دعوت شده‌اند.

ایلنا: ‌ سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی از شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست کرد که سیاستگذاری جدیدی درمورد طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها تدوین کند.

" حسین سلیمی " در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد چگونگی اسلامی شدن دانشگاه علامه طباطبایی با تغییر مدیریت این دانشگاه گفت: در سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها که یکی از سندهای پیش روی ما است شاخص‌های بسیار خوبی برای اسلامی کردن دانشگاه داده شده است.

وی ادامه داد: سند اسلامی کردن دانشگاه‌ها شرایط خوبی را برای نظریه‌پردازی، کرسی‌های نقد و آزاداندیشی و سلامت اخلاقی ایجاد کرده است ازهمین رو این سند پیش روی ما نیز هست.

سلیمی همچنین در مورد اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه طباطبایی با تغییر مدیریت این دانشگاه افزود: در مورد تفکیک جنسیتی باید از شورای عالی انقلاب فرهنگی بخواهیم که یک سیاست گذاری جدید دراین زمینه تدوین کند و هر سیاستی که شورا گذاشت ما هم عمل می‌کنیم.

وی افزود: به هر حال شورای عالی انقلاب فرهنگی باید یک سیاست گذاری دقیق‌تری در مورد تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها داشته باشد که ما هم همانند دانشگاه‌های دیگر تابع آن باشیم.

سلیمی همچنین در مورد برگرداندن اساتید خانه نشین به دانشگاه گفت: شخصاً از استادی دعوت نکرده‌ام ولی از رئیس دانشکده‌ها خواسته‌ام اساتید بازنشسته‌ای که توان بازگشت به کار یا تدریس دارند، هیچ مشکلی در هیچ زمینه‌ای نداشته باشند و اگر خودشان مایل باشند از آن‌ها برای تدریس در دانشگاه دعوت می‌کنم.

سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی افزود: فکر می‌کنم ۱۰ تا ۱۲ نفر از این اساتید بازنشسته برای تدریس در دانشگاه دعوت شده‌اند.

وی همچنین در مورد دانشجویانی که از تحصیل در این دانشگاه معلق شده‌اند، افزود: البته در این زمینه آمار دقیقی ندارم اما تعداد زیادی نیستند و مشکلات برخی از آن‌ها را می توانیم در چارچوب کمیته انضباطی حل کنیم.

سلیمی افزود: اما در مورد تعدادی از آن‌ها که به لحاظ قانونی این توانایی را نداریم در کمیته‌ای که وزارت علوم به منظور پیگیری کار آن‌ها تشکیل داده است پرونده‌شان را به این کمیته می‌فرستیم و امیدواریم این کمیته مشکل آن‌ها را حل کند.

انقلاب سلامت شاخص شورای عالی انقلاب فرهنگی کمیته انضباطی مشکلات وزارت علوم دانشگاه سیاست جنسیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر