کد خبر: 750743 A

غفاری خبر داد:

شهردار فردیس گفت: مدیریت شهری فردیس در نظر دارد با مشارکت بخش خصوصی نسبت به احداث یک بازار روز هزار و 200 متری در شهرک شقایق فردیس اقدام کند.

به گزارش ایلنا، منوچهر غفاری در حاشیه بازدید از وضعیت شهرک شقایق فردیس که پیش از ظهر یکشنبه انجام شد، در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: این شهرک با حدود 900 واحد مسکونی در اواخر دهه هفتاد توسط یک شرکت انبوه ساز احداث شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرکت سازنده شهرک شقایق فردیس به تعهدات خود عمل نکرده و اکنون دارای شاکیان فراوانی است، تاکید کرد: با توجه به اینکه بیش از 4 هزار شهروند در این شهرک سکونت دارند، مدیریت شهری فردیس از ابتدای تاسیس تاکنون در راستای رفع مشکلات مناطقی همچون بلوار مارلیک، شهرک های ناز و شقایق تلاش کرده است.

شهردار فردیس با بیان اینکه شهرک شقایق مرز میان دو استان البرز و تهران است، تاکید کرد: با توجه به اینکه شهرک شقایق هنوز از شرکت شهرک ساز مربوطه تحویل گرفته نشده است، مدیریت شهری فردیس نمی تواند خدمات رسانی بسیاری به این شهرک داشته باشد اما با این وجود در راستای بهبود وضعیت این شهرک تلاش می شود تا اهالی این محله نیز از امکانات شهری برخوردار باشند.

وی در بخش دیگری در پاسخ به مطالبه یکی از اهالی شهرک شقایق مبنی بر نبود مرکز خرید و بازار روز در این شهرک، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری فردیس در حال مطالعه و بررسی برای احداث یک بازار روز با مشارکت بخش خصوصی به مساحت هزار و 200 متر مربع با 20 غرفه عرضه محصولات غذایی در این شهرک است تا با احداث و راه اندازی آن، اهالی این محله بتوانند مایحتاج خود را تهیه کنند.

به گفته غفاری، توافقاتی در این خصوص انجام شده و موضوع طی لایحه ای به شورای اسلامی شهر ارسال شده تا درصورت تصویب، بازارچه مذکور با همکاری بخش خصوصی احداث و راه اندازی شود.

غفاری در بخش دیگری از تهیه طرح خط پروژه ای برای تعریض معبر و پیاده راه حاشیه جاده ملارد تا شهرک شقایق موسوم به بلوار مارلیک خبر داد و اضافه کرد: این طرح در صحن علنی شورای اسلامی شهر فردیس تصویب شده و اکنون در کمیسیون ماده 5 استان البرز در حال بررسی است.

وی عنوان کرد: با تصویب این طرح در احداث پروژه های مختلف خدماتی و مسکونی شاهد پیشرفت در این محور خواهیم بود.

شهرستان فردیس شهردار فردیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر