کد خبر: 657690 A

نمایندگان مردم البرز مطرح کردند؛

در نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان البرز با اداره کل کتابخانه های عمومی، لزوم همکاری همه ارگان‌ها و ادرات استان با کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی، مطرح شد.

به گزارش ایلنا، با حضور مجمع نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی، احمدعلی هراتی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز و معاونین اداره کل، روسای ادارات کتابخانه های شهرستان های استان و کارشناسان ستادی اداره کل، نشست هم اندیشی مجمع و کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

ضرورت آشنایی نسل جوان با کتابخانه

محمدجواد کولیوند، نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیار خوشحالم که امروز  در جمع شما هستیم. با همت مدیرکل کتابخانه های عمومی استان این جمع صمیمی شکل گرفت که لازم است از ایشان تشکر و قدرانی کنیم.

وی ادامه داد: کار در کتابخانه ها، فارغ از کار اداری است و کلا کار فرهنگی، کار دل و ارزش ها است. امروز مجمع نمایندگان استان در صدد این است که با تمام نیروی خود، در بخش جذب اعتبارات و تمام بخش های دیگر به یاری کتابخانه های عمومی بشتابد.

کولیوند ضمن اشاره به اهمیت کتابخوانی در تربیت نسل جوان کشور گفت: با کمک به کتابخانه ها، نسل جدید جامعه را تربیت خواهیم کرد. کودکان و نوجوانان نسل جدیدی هستند که باید با ایجاد فضای مناسب به سمت کتابخانه ها و کتابخوانی سوق داده شوند.

وی با اشاره به خاطره ای گفت: همسفر آقای لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به مقصد پاکستان بودیم. ایشان در هواپیما به ما تذکر دادند که در این دو - سه ساعت پرواز کتاب بخوانید. از هر فرصتی که بدست می‌آورید کتاب بخوانید. صاحب علوم و اطلاعات شدن با کتابخوانی امکان پذیر است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  وظیفه ماست که برای ترویج کتابخوانی از هیچ اقدامی دریغ نکنیم. شهرداری ها و تمام ادرات و ارگان ها، با هدف ترویج  فرهنگ کتابخوانی، باید به کمک و یاری کتابخانه های عمومی استان بشتابند.

نهضت جمع آوری کتاب از منازل

محمود بهمنی، نماینده مردم طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از مدیرکل گفت: خدا را شاکریم که برای اولین بار در جمع شما هستیم. وظیفه خود می دانم، از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز به خاطر ایده های خوبی که به عرصه کتابخانه های عمومی استان آوردند، تشکر کنم. 

وی ادامه داد: ما اگر بتوانیم نهضت جمع آوری کتاب ها را از منازل اجرا کنیم، به کتاب های بسیاری دسترسی خواهیم داشت که در اختیار همه مردم قرار خواهد گرفت. با امکانات دنیای امروز، و ارتباط از طریق فضای الکترونیک و سایت های موجود می توان در ترویج فرهنگ کتابخوانی کارهای جدید و خلاقانه ای انجام داد. این اتفاق با همکاری و همدلی تمام دستگاه ها با اداره کل کتابخانه های عمومی شکل خواهد پذیرفت.

این نماینده مجلس افزود: کتابداری و حرفه کتابداری، علاقه خاص و ویژه ای می طلبد. اگر کسی  علاقه ای به حرفه کتابداری نداشته باشد، بدون شک در این عرصه موفق نخواهد بود.  با برنامه ریزی که  به زودی انجام می شود، برای بازدید کتابخانه های عمومی در تمام شهرستان ها در خدمت عزیزان کتابدار خواهیم بود.

لزوم مشارکت ارگانها در ترویج کتابخوانی

عزیز اکبریان، رئیس مجمع نمایندگان استان، ضمن تشکر از مدیرکل کتابخانه های عمومی البرز، گفت: پیگیری احداث کتابخانه مرکزی یکی از برنامه های مجمع نمایندگان است. انشاالله احداث و افتتاح کتابخانه مرکزی، یادگاری دوران مسئولیت مدیرکل در این اداره خواهد بود. 

وی در پایان با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: ترویج کتابخوانی در جامعه با همکاری و همیاری همه مردم و مسئولان شکل خواهد گرفت. تمام ارگان ها و ادارات لازم است که برای رشد و تعالی فرهنگ کتابخوانی، که همانا رشد فرهنگ عمومی است، تلاش کنند.

کتابخانه‌های البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر