کد خبر: 566178 A

در جلسه شورای شهر کرج تصویب شد؛

طرح الزام شهرداری کرج در جهت اهمیت احقاق حقوق معلولان شهر کرج با توجه به اصول مبتنی بر روان شناختی و آموزه های دینی و فرهنگی در جلسه شورا، مطرح شد.

به گزارش ایلنا از کرج، بیست و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج عصر امروز به ریاست محمد نبیونی و حضور اعضای شورای‌شهر تشکیل و طرح الزام شهرداری کرج به تکریم ویژه جامعه معلولان به درخواست چند تن از اعضای شورا مطرح و به تصویب رسید.

عباس زارع، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج که پیشنهاد طرح مذکور را داده بود از شهرداری خواست تا با تمهیدات لازم در این خصوص و ارائه گزارش از اقدامات انجام شده و ارسال لوایح مرتبط به منظور ارائه خدمات ویژه به جامعه معلولان که در 16 بند مطرح شده است را اجرایی نماید.

در ادامه مذاکرات و با توجه به نظر موافق اعضای شورای شهر بر اجرای طرح مذکور و اهمیت جایگاه معلولان برای حضور فعال این قشر از افراد در جامعه و توانمند سازی آنها در حوزه های اجتماعی و فرهنگی طرح مذکور به اتفاق آرا به تصویب شورای شهر کرج رسید.

لایحه تشکیل کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرج نیز در جلسه مطرح شد. شهرداری پیشنهاد داده بود کمیسیونی جهت بررسی تخصصی به موضوعات خدمات شهری از سوی شورای شهر، شکل بگیرد که با توجه به تعدد کمیسیون های متعدد در پارلمان شهری و ضرورت صرف زمان جهت بررسی مصوبات کمیسیون های مذکور اعضای شورا با لایحه مذکور مخالفت نمودند.

همچنین در این جلسه، رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج به عنوان نماینده شورا برای حضور در کمیسیون سیما و منظر و طراحی شهری شهرداری کرج، معرفی شد.

 

جامعه معلولان شورای شهر کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر