کد خبر: 565816 A

معاون دادگستری البرز با انتقاد از نظارت ضعیف سازمان استاندارد :

معاون اجتماعی دادگستری البرز با انتقاد از نظارت ضعیف سازمان استاندارد بر کیفیت محصولات تولید داخل گفت: این نظارت ضعیف باعث شده برخی با تولیدات با کیفیت پایین، اعتماد به محصولات ایرانی را از بین ببرند.

به گزارش ایلنا از کرج، مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در نشست خبری با اشاره به تعبیر نادرستی که در بین برخی مسئولان مصطلح شده و قاچاق را تخلف می‌دانند، گفت: قاچاق صراحتا جرم است و به کار بردن عبارت تخلف برای آن درست نیست.

وی در ادامه با تبیین روش‌های جدید قاچاق که توسط برخی شرکت‌ها انجام می‌شود توضیح داد: در این روش که تاکنون سه شرکت در استان البرز هم شناسایی شده‌اند، عاملین به دلیل پایین بودن تعرفه گمرکی برای قطعات، ابتدا اقدام به وارد کردن تک تک قطعات می‌کنند و سپس با مونتاژ دستگاه یا محصول در داخل، آن را به فروش می‌رسانند که این موضوع مصداق قاچاق است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز با انتقاد از نظارت پایین سازمان استاندارد بر کیفیت محصولات تولید داخل بیان کرد: این نظارت ضعیف باعث شده برخی با تولیدات با کیفیت پایین، اعتماد به محصولات ایرانی را از بین ببرند که برای حل این موضوع چندین بار با سازمان استاندارد نامه‌نگاری شده تا شاهد تولید محصولات با کیفیت قابل قبول برای مصرف کننده باشیم.

وی در ادامه با ارائه آمار قاچاق در استان البرز گفت: پدیده قاچاق دارای دو مقوله کالای قاچاق ممنوعه است که شامل محصولاتی چون مشروبات الکلی، مواد مخدر، محصولات سلامت‌محور و... است که پرونده آن‌ها در دادگستری پیگیری می‌شود و مقوله دیگر در حوزه کالاهای قاچاق مجاز مشروط است که شامل محصولاتی چون موبایل، لوازم آرایشی و... می‌شود که در اداره تعزیزات حکومتی رسیدگی می‌شود؛ بر این اساس در حوزه قاچاق کالای ممنوعه مورد رسیدگی قرار گرفته در دادگستری استان، آمار بیانگر کاهش 16 درصدی کشفیات 8 ماهه نخست سال 96 به سال 95 است.

قاچاق مواد مخدر موبایل دادگستری سازمان استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر